Haberler

Teknoloji Devleri Güncellemeleri Durdurdu: Kripto Paralar Tehlikede Mi?

Kripto para birimi borsalarında Windows işletim sistemi altyapısı kullanılıyor.

Sanılanın aksine bir süredir Windows güncelleme vermiyor. Güvenlik güncellemeleri uygulanırken, diğer hiçbir güncelleme uygulanmıyor. Yine Google Chrome sürümleri asla güncellenmiyor ve sadece güvenlik güncellemeleri uzaktan uygulanıyor.

ABD merkezli teknoloji devleri bugün dünyaya müdahale ederken, bu şirketlerin sistemleri kapatıp gitmesi internetin çökmesinden pek de farklı bir durum değil.

Ancak bu dönemde Windows güncellemelerinin Microsoft tarafından durdurulması bazı yatırımcıların aklında soru işareti oluşturdu. Kullanıcılar bilgisayarların güncellemeleri almadığından ötürü kripto para borsalarının ve kendi yatırımlarının tehdit altında olup olmadığını merak eder hale geldiler.

Windows güvenlik güncellemeleri devam ederken, kripto para borsaları kendilerini ekstra önlemler ile koruyorlar ve Windows üzerine kurulu sistemler dışında ekstra güvenlik önlemleri bulunuyor. Bu sebeple kullanıcıların hiçbir endişe yapmasına gerek yok.

En güvenilir borsalar olan Coinbase, Binance gibi borsaları kullandığınız sürece herhangi bir sorun yaşanma olasılığı çok ama çok düşüktür.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu