blank
Haberler

Teknoloji Devleri İfade Verdi!

Facebook, Apple, Amazon ve Alphabet CEO'ları ABD Kongresi'ne ifade verdi.

ABD Kongresi’nin yetkili isimlerine karşı ifade veren Facebook, Apple, Amazon ve Alphabet CEO’ları kendilerinin rekabeti ihlal etmediklerini ve tekel olmadıklarını açıkladı. Apple’ın CEO’su yaptığı açıklamada “ABD ve tüm dünya için marka olmanın başarısını sürdürüyoruz.” ifadesini kullanırken, gözler Facebook’taydı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg daha önce olduğu gibi ABD’li yetkilileri Çin gerçeğini görmeye davet ederken, bugünün teknoloji ve internet devi olan ABD’nin gücünü korumak için Çin’e karşı daha demokratik ve daha hızlı hareket etmek zorunda oldukların adeğindi.

Birçok şirketin ve insanın yakından izlediği, özellikle Çin yönetiminin daha yakından takip ettiği belirtilen duruşma ile ilgili olarak bir ceza çıkması beklenmiyor. Ancak ABD’li yetkililerin ABD’ye en çok para ve güç kazandıran bu şirketlere karşı harekete geçebilmesinin demokratik bir adım olduğu ve güçlü demokratik adımlardan bir tanesi olduğu belirtilmekte.

Facebook, Apple, Amazon ve Alphabet CEO’ları ifadelerinde hiçbir şekilde rekabeti ihlal etmediklerini ve marka değeri konusunda adımlarını daha hızlı atacaklarını belirtirken, aynı zamanda markalarının güçlü olması ve tüketicilere yönelik diğer markalardan daha iyi hizmet ve ürünler sunması sayesinde bu kadar güçlü olabildiklerini açıkladı.

Facebook CEO’su Zuckerberg, Çin’in Blockchain ve internet altyapısı konusunda attığı adımlara daha önce dikkat çekerken, bugünkü açıklamasında da Çin’in kendi internet altyapısını kurduğunu ve bunu farklı ülkelere ihraç etmeye başladığına değindi.

*Herhangi bir ceza verilmesi öngörülmezken ifade duruşmaları yakından ilgi çekiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu