AltcoinHaberler

Telegram Yatırımcıları Kazan Kaldırdı!

Telegram'ın SEC'e karşı kaybettiği davanın akabinde yatırımcılardan bazılarını paralarını geri istediklerini açıkladı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz gün Telegram’ın GRAM token davasında SEC’e karşı verdiği mücadelede New York Bölge Mahkemesi Telegram aleyhinde hüküm vermişti.

İlgili Haber
Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesinden Telegram'a Ret Kararı!

Mahkeme Howey testi kriterleri neticesinde GRAM token’larının SEC’in iddia ettiği gibi menkul değer olduğuna hükmetti. Buna göre GRAM ICO‘sunun lisanssız bir menkul kıymet olduğu kabul edildi ve mahkeme SEC’i haklı buldu. Söz konusu gelişmelerin akabinde birçok Telegram yatırımcısı para iadesi talebinde bulundu. Edinilen bilgilere göre 10’dan fazla Telegram yatırımcısının parasını almaya hazır olduğu belirtiliyor.

Rus yetkililerce yapılan açıklamaya göre yatırımcılara ait fonların yüzde 72’si geri alınmaya hazır durumda. 10 yatırımcının önayak olduğu söz konusu para iadesi talebinin diğer yatırımcılara da örnek teşkil etmesi halinde Telegram’ın GRAM projesinin ciddi kayıplar hatta çöküş yaşayacağından korkuluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu