BlockchainHaberler

Telegram’dan ABD’li Yatırımcıları Kızdıran Kararlar: Alın Ve Çekilin!

Telegram, ABD'li yatırımcıların tepkisini çeken bir karar verdi.

Nisan 2021’de %110 fon ile TON platformundan ayrılma hakları ellerinden alınan ABD’li yatırımcılara %72 pay ile derhal TON Blockchain açık ağını terk etmeleri dayatıldı. ABD’li yatırımcılar bu açıklamaların yasal ve hukuki dayanakları hakkında Telegram’a soru sorarken, Telegram ise bunun kendi yasal hakları ve hukuki haklardan doğan kararları olduğunu duyurdu.

Washington yönetimine seslenen ABD’li yatırımcılar ise bunun adeta bir “dolandırıcılık” olduğuna yönelik ifadeler kullandılar ve Washington D.C. yönetiminin Rus merkezli Telegram’ı araştırması ve ABD’li yatırımcıları mağdur etmesi nedeniyle tüm dünyada yaptırımlar uygulanması gerektiğini açıkladılar.

Çin Yönetimi Karşı

Çin’in karşı olduğu, İran’da da tepki çeken uygulamalar arasında yer aldığı bilinen Telegram’ın, ABD yönetiminden bugüne kadar tepki çekmediği ve herhangi bir açıklama yapılmadığı biliniyor. %110 pay hakları ellerinden alınan ABD’li TON yatırımcıları %72 pay ile platformdan ayrılmak zorunda kalacaklar gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu