Haberler

Telegram’dan Beyaz Rusya İçin Yeni Adım

Telegram yönetimi aldığı yeni kararla Beyaz Rusya'da bayrak emojisini değiştirdi.

Muhalefete verdiği destekler ile bilinen, bu sebeple özellikle diktatör yönetimlerin olduğu ülkelerde sık sık yasaklar ve tehditler ile karşı karşıya kalmasına rağmen geri adım atmaması ile tanınan Telegram’dan yeni bir hamle geldi. Son olarak Belarus’ta yaşanan siyasi tartışmaların ortasında Telegram’ın Belarus bayrağını beyaz-kırmızı-beyaz olarak değiştirerek muhalefete destek verdiğini belli ettiği açıklandı.

Telegram’a gelen yeni güncelleme ile bundan sonra Belarus emojisi arandığında ülkenin resmi kırmızı-yeşil barındıran bayrağı yerine muhalefetin sembolü olan beyaz-kırmızı-beyaz bayrak emojisi çıkıyor.

Bu bayrak ile muhalefete destek veren Telegram’a ülkede erişimin henüz mümkün olduğu ve çok sayıda protestocunun zaten uygulamayı VPN aracılığı ile bile olsa şimdilik kullanabildiği belirtiliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu