Haberler

Telegram’ın TON Ağına Ait Sahte Reklamlar Yayınlandı!

Telegram'ın yatırım ağı olduğu bilinen ve GRAM isimli kripto parasını çıkarmak isteyen şirketin 1.7 milyar dolar biriken ağının sahte reklamları yapıldı.

Facebook’ta reklam veren dolandırıcılar Telegram’ın TON halka açık ağı ile ilgili olarak sahte reklamlara başladılar. Sahte reklamların yayınlandığından kısa bir zaman dilimi içerisinde haberdar olan Telegram bu durumla ilgili Facebook ve diğer yetkililere bildirimde bulunduklarını açıkladı ancak olay Rusya basınında gündem oldu. Rusya’da teknoloji ve ekonomi ile ilgili yayınlar yapan bir internet sitesinin sahtesini de oluşturan dolandırıcılar, sonrasında reklamlara tıklayan kurbanlarına bir form doldurmasını istiyor ve 150 doların üzerinde para kazanacakları ve bunun günlük kazanacakları bir para olacağını iddia ediyorlar.

Telegram TON ağını kullanarak GRAM kripto parası ile para kazanabileceklerini düşünen kurbanlar ise formu doldurduklarında kendilerinden kişisel bilgileri isteniyor ve eğer kişisel bilgileri verirler ise kendilerinin günlük bu kazancı elde edebilecekleri beyan ediliyor.

Sahte reklamların yayından kaldırılıp kaldırılmadığı hakkında açıklama yapılmış değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu