Kripto HaberleriHaberlerTelevizyonlarda Kripto Para Reklamları Görebileceğiz

Televizyonlarda Kripto Para Reklamları Görebileceğiz

Takip et

Türkiye’de televizyonlarda ne kadar alkol ve benzeri kategorilerde reklam vermek yasak olsa bile gelecekte diğer ülkelerde televizyon ekranlarında kripto para reklamlarının yayınlanacak olduğuna inanılıyor. Bugün Güney Kore’de tam olmasa bile internet üzerinden reklamlar son derece fazla yayınlansa bile dünyada Google, Facebook ve Twitter olmak üzere birçok teknoloji ve internet devi şirket kripto para reklamlarına koydukları yasaklar ile gündeme gelmiş durumdalar.

Bu yasakların aşılması için öncelik kripto paraların daha fazla yayılmasını ve görmezden gelinemeyecek kadar büyük bir yatırımcıya sahip olduğunu gösterecek bir piyasa ortamı yaratılması iken, bunu başarmak henüz bu aşamada mümkün olmasa bile Güney Kore ve benzeri kripto paraların çok yaygın olduğu ülkelerde kripto para reklamlarının çok ünlü televizyon kanallarında gelecek 10 yıl içerisinde yayınlanmaya başlaması bekleniyor.

Borsalar ve Kurucular Yayınlayabilir

Kripto para borsaları ve altcoin kurucularının istedikleri televizyon ekranında yasaların onay ve izin verdiği, maddiyatın yeterli olduğu sürece reklam yayınlamak mümkün. Türkiye’de ise bir kaç gündür bazı kripto para borsalarının reklamlarının yayınlandığını görüyoruz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları