binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTerra Kurucusu Do Kwon'un Akıbeti Yılan Hikayesine Döndü: Yine Yeni Gelişme Var

Terra Kurucusu Do Kwon’un Akıbeti Yılan Hikayesine Döndü: Yine Yeni Gelişme Var

Terra kurucusu Do Kwon'un Güney Kore'ye itiraz edilmesine Karadağlı bir savcı itiraz etti. Kwon'un geleceği belirsiz olmaya devam ediyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Karadağ Yüksek Devlet Savcısı, Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon’un ülkesi Güney Kore’ye iadesine yönelik son mahkeme kararlarına itiraz ediyor. Karadağ şu anda, her ikisi de Kwon’u 2022 yılında TerraUSD stablecoin’inin 40 milyar dolarlık çöküşünden dolayı yargılamak isteyen Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nin karşıt talepleriyle karşı karşıya.

Bu haftanın başlarında Karadağ Temyiz Mahkemesi, Do Kwon’un iadesi için Güney Kore’yi tercih eden kararları desteklemişti. Bununla birlikte, Yüksek Devlet Savcılığı o zamandan beri süreç sırasında usul hataları yapıldığını iddia ederek davanın ülkenin Yüksek Mahkemesine taşınmasını gerektirdi.

Savcılık, hem Temyiz Mahkemesi’nin hem de Yüksek Mahkeme’nin, sadece Adalet Bakanı’na tanınan bir hak olan iade konusunda karar vererek yetkilerini aştıklarını iddia ediyor. Bu bilgi savcılığın internet sitesinde yayınlanan bir açıklamayla duyuruldu.

İlgili Haber  Ayı Analisti il Capo, "Bitcoin Yükselecek" Dedi, Sahip Olduğu Altcoinleri ve Satıp Satmadığını Açıkladı

Bu son gelişme, bazı Karadağ hükümet yetkilileri tarafından dile getirilen bir tercih olan Kwon’un ABD’ye iadesinin önünü açabilir. Buna karşılık Kwon’un savunma ekibi, beyaz yaka suçlarına yönelik cezaların genellikle ABD’dekinden daha düşük olduğu Güney Kore’ye teslim edilmesini savunuyor.

İlginçtir ki Do Kwon Güney Kore’ye iade edilse bile, oradaki hükümet ABD ile bir anlaşma yaparak Kwon’un önce New York’ta yargılanmasını sağlayabilir.

Kwon, geçen ay Güney Kore’ye teslim edilen ortağı Han Chang-joon ile birlikte sahte pasaportla seyahat ettiği gerekçesiyle Mart 2023’te Karadağ’da tutuklanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail