AltcoinHaberler

Terra (LUNA) Ağı 24 Saat İçerisinde İkinci Kez Durduruldu Ancak Bu Sefer Hikaye Bitti!

Terra ağı, yaşanan sorunlar ve sınırsız arzın fiyatı düşürmesi sonrasında 24 saat içerisinde ikinci kere durduruldu ve bu resmen sonu getirdi.

Terra ağının asıl kripto para birimi LUNA ve ağdaki stablecoin UST serbest düşüş yaşarken ağ da aksamalar yaşadı.

Özellikle ağdaki onaylayıcılar, fiyatın sert düşmesi sonrasında olası bir saldırıya karşı tamamen dirençsiz hale gelinmesi nedeniyle ağı durdurmuştu.

12 Mayıs tarihinde öğle saatlerinde yapılan durdurmanın devamında ağ tekrar açılsa da bu son durdurma olmadı.

İlgili Haber
Durdurulan Terra (LUNA) Ağı, Yapılan Güncellemenin Ardından Yeniden Başlatıldı! Neler Değişti?

LUNA Yeniden Durdu

Ancak Terra ağındaki tek duraksama bu olmadı. Terra ekibi resmen 13 Mayıs itibarıyla bir kere daha ağı durdurdu.

Daha fazla güncellemenin geleceği belirtilse de 4 saat önce yapılan açıklama sonrasında hiçbir ek güncelleme gelmedi ve ağ hala durmuş vaziyette.

Terra’nın önde gelen kripto paraları LUNA ve UST an itibarıyla birçok önde gelen kripto para borsasından da delist edilmiş durumda.

Binance bu furyayı başlattı ve diğerleri devam etmekte. UST an itibarıyla 0,13 dolar seviyesine çekilirken LUNA’nın yeni sıfırlarını saymak bile oldukça zor.

LUNA, %100’lük bir düşüş göstermekte ve 0,00002133 dolardan işlem görüyor. Artık 6,907,376,873,996 toplam arza sahip olan LUNA’nın geri dönüşü imkansız ve bir devir resmen kapandı.

Ağın tekrar başlatılıp başlatılmayacağı bilinmese de Twitter’da LUNA yüzünden hayatının birikimini kaybeden insanların gönderileri elden ele dolaşıyor. LUNA ve UST artık tamamen kripto para tarihinin dijital sayfalarına gömülmeye hazır gibi gözükmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Tamer

Peki şuan ağ üzerinde bulunan transfer onayı tamamlanmış coinlerimiz ne olucak transfer yapıldığı halde btcturk hesaplara aktarım yapmıyor

Anonim

Tamer kardeşim sen blockchain i tam idrak edememişsin. Ağ durunca değil btctürk feriştahı gelse senin coinleri gönderemez.


Başa dön tuşu