AltcoinHaberler

Durdurulan Terra (LUNA) Ağı, Yapılan Güncellemenin Ardından Yeniden Başlatıldı! Neler Değişti?

Kısa bir süre önce durdurulan Terra (LUNA) ağı, resmi Twitter açıklamasına göre yapılan güncellemenin ardından yeniden başlatıldı.

Terra’nın (LUNA) resmi Twitter hesabının yaptığı açıklamaya göre, Terra Blockchain’i TSİ ile 21.00 civarında yeniden blok üretimine başladı.

Yapılan Güncellemenin Ardından LUNA Ağı Yeniden Başlatıldı

LUNA fiyatının 0.02 doların altına inmesinin ardından Blockchain ağı güvenlik gerekçesiyle durdurulmuştu.

Twitter üzerinden yapılan açıklamada, blok üretiminin yeniden başladığı ve ağa bir güncelleme yapıldığı söylendi. Yeni güncellemeyle birlikte yeni kullanıcıların ağ üzerinde stake yapması önlenecek.

Terra ekosisteminin arkasındaki şirket olan Terraform Labs, 7603700 blok numarasında durdurulan ağın yeniden başlatıldığını bildirdi. Terraform, ağın durduruluş nedeni olarak Terra fiyatının çok düşmesiyle birlikte ağa düzenlenebilecek saldırıların maliyetinin azalmasını göstermişti.

İlgili Haber
Son Dakika! Terra (LUNA) Ağı Resmi Olarak Durduruldu: Fiyata Nasıl Etki Eder? İşte Detaylar!

Terra fiyatı Nisan ayı seviyesi olan 120 dolardan 0.0035 dolar civarına kadar geriledi.

Terra ekosistemi içerisinde yönetim tokeni LUNA ve aralarında TerraUSD’nin (UST) de bulunduğu birkaç stablecoin yer alıyor.

Terra Blockchain’inin durdurulması ile birlikte Terra ağındaki UST, LUNA ve diğer kripto paraların işlemleri de durdurulmuştu. Bu durum borsadaki alım satım işlemlerini kapsamıyor.

Ağ Üzerindeki Doğrulayıcı Sayısı Kısıtlandı

Terraform, ağın durdurulmasının ardından yaptıkları açıklamasında “yeniden koordine olunarak” ağın tekrar başlatılacağını duyurmuştu.

Yapılan güncelleme ile birlikte ağ üzerinde doğrulayıcı olarak davranabilecek tarafların sayısı kısıtlandı.

Terra tokeni ile eşleşik stablecoinlerden biri olan UST, Pazartesi günü 1 dolara olan sabit fiyatında düşüş yaşamıştı. Bu yazının yazıldığı anlarda UST fiyatı 0.42 dolardan işlem görüyor. Terraform, UST fiyatını 1 dolara yeniden sabitleyebilmek amacıyla milyarlarca Terra tokenini sirkülasyona soktu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu