AltcoinHaberler

Terra (LUNA) Ağına Saldırı İddiası: UST, 1 Dolara Olan Sabitliğini Kısa Süreliğine Kaybetti!

Terra (LUNA) fiyatı, stablecoini UST'nin 1 dolara olan sabit fiyatında oynama yaşanmasının ardından düşüş yaşadı.

Terra’nın (LUNA) fiyatı son 24 saatte %16’nın üzerinde değer kaybetti ve kripto para piyasasında büyük altcoinler arasında en en kötü performans gösteren kripto para oldu.

LUNA tokeni piyasa değeri olarak da Terra ağının yerel stablecoini olan UST’nin de gerisine düşmek üzere.

UST’nin piyasa değeri 18.6 milyar dolar seviyesindeyken LUNA tokenininki ise şimdilik 20.9 milyar dolar civarında seyrediyor.

Terra (LUNA) fiyatının son gelişmeyle birlikte düşüşünü gösteren fiyat zaman grafiği.

Düşüşün nedeninin birtakım yatırımcıların 300 milyon dolarlık UST tokenini Binance ve Curve borsalarında satmasının ardından UST tokeninin ABD dolarına olan endeksinin kısa bir süreliğine bozulması olduğu düşünülüyor.

UST fiyatının 1 dolara olan sabit fiyatının kısa bir süreliğine bozulduğunu gösteren grafik.

Bununla birlikte DeFi uzmanı Route 2 Fi, sistemde bu endeksi destekleyecek yeterli para olduğu için UST’nin ABD dolarına olan sabit fiyatının değişmeyeceğini savunuyor.

“Terra Ağına Saldırı Gerçekleştirildi”

Bazı LUNA taraftarları bu son olayın Terra’ya zarar vermek isteyen bir kişi tarafından düzenlenen “koordineli bir saldırı” olduğunu iddia ediyor.

Twitter kullanıcılarının bazıları ise insanların sahip oldukları kripto paraların satışını istedikleri gibi yapabileceklerini ve bunun bir koordineli saldırı sayılamayacağını savunuyor.

LUNA kurucusu Do Kwon, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında kripto paranın ekosistemi ile ilgili endişeleri reddetti ve “kaosu seviyorum” mesajını yayınladı.

Kwon UST çeken adresleri gösteren bir grafik paylaşmış ve çekimlerin %62’sinin tek adresten yaşandığını iddia etmişti. Kullanıcıların bu %62’lik oranın “diğer adresleri” gösterdiği konusunda kendisini uyarmasının ardından Kwon Tweet’ini sildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
ffü

ohhooo daha adresin cüzdan adreslerinin ne olup olmadığını bilmiyor.


Başa dön tuşu