Kripto HaberleriBorsaTerra (LUNA) İhbarcısı, Kaynak Sağlam Dedi: FTX'in Yaptığı Bilinmeyen Yolsuzluğu Açıkladı!

Terra (LUNA) İhbarcısı, Kaynak Sağlam Dedi: FTX’in Yaptığı Bilinmeyen Yolsuzluğu Açıkladı!

Takip et

Daha önce Terra (LUNA) çöküşüyle ilgili Do Kwon hakkında bilinmeyen kritik detayları Twitter hesabından paylaşan @FatManTerra, son gönderisinde daha önce açıklanmayan bir iddiada bulundu.

“FTX, İflas Ettiğinin Öğrenilmesini Geciktirmek İçin, Kredi Aldığı Voyager’ı İflastan Kurtarmak İstedi ve İhalede Manipülasyon Yaptı”

FatMan, kendi kaynaklarına dayandırdığı gönderisinde FTX’in batık kripto para şirketi Voyager’ın varlıklarını satın alma ihalesinde manipülasyon yaptığını ve işin içinde Binance tarafından kovulunca Voyager’ın yönetim kuruluna giren eski Binance.US CEO’sunun da bulunduğunu söyledi:

“İçeriden bir kaynak, FTX’in Voyager varlıklarının açık artırmasında kazanan teklifi verebilmek için manipülasyon yaptığını doğruladı. Bu, SBF’nin dolandırıcılık uygulamalarını çok daha erken ortaya çıkaracak olan Voyager’ın FTX & Alameda’ya verdiği borçların ertelenmesi için yapıldı.”

İlgili Haber
Amazon, Sam Bankman-Fried ve Batık Kripto Para Şirketi FTX'in Dizisini Çekecek!

FatMan, açıklamalarının devamında CZ tarafından kovulan Binance.US eski CEO’su Brian Brooks’un Voyager’ın yönetim kurulunda olduğunu ve bu ismin SBF ile yakın olduğunu söyledi:

“Eylül ayında, Binance’in Voyager teklifiyle ilgili CFIUS endişelerini anlatan ve isimsiz kaynaklara atıfta bulunan makaleler yayınlandı. Bu endişelerin temelsiz olduğunu ve o dönemde FTX’in halkla ilişkiler firması olan M Group Communications tarafından yayıldığını gösteren bilgiler benimle paylaşıldı.

Reuters ile birlikte çalışarak ses getiren yazılar kaleme almaya çalışan Binance US’in (CZ tarafından kovulmuştu) gözden düşmüş eski CEO’su Brian Brooks da Voyager yönetim kurulunda yer alıyor. Tesadüfen FTX ile Bahamalar’da ücretli konuşma etkinlikleri gibi tatlı anlaşmalar yapıyor.

Açıklık getirmek amacıyla, bu hususlar tamamen doğrulandı:

– FTX’in Voyager ihale sürecini alenen manipüle etmesi

– SBF’nin “kurtarılmasının” ardındaki gerçek neden

Brian Brooks’un açık artırmayla bağlantısı spekülatif olmakla birlikte, sektördeki uzmanlar bunun FTX tarafından kullanılan bir başka taktik olduğuna inanıyor.”

FatMan, FTX’in zamanında batan diğer kripto para şirketlerini satın alma girişimlerinin nedeninin aslında açığa çıkma tehlikesini azaltarak kendisini korumak olduğunu iddia etti:

“Kısa bir süre önce SBF piyasadaki firmaları kurtarmak için kolları sıvamıştı. Ama neden? Kendiniz iflasın eşiğindeyken neden kendinizi ön plana çıkarıyorsunuz? Bugün bir cevabımız var: kendini koruma. Voyager ihalesini kazanmak, dış görünüşü korumak için önemli bir dönüm noktasıydı.

Açık artırmayı başka biri kazansaydı ne olurdu?

Voyager’ın yeni sahipleri FTX/Alameda’nın kredilerini hatırlatırdı. Bu noktada, kumdan kale yıkılacak ve FTT’nin iflas maskaralığı ortaya çıkacaktı. İşte bu yüzden SBF Voyager’ı “kurtarmak” için çırpınıyordu.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları