AltcoinAvalanche

Terra (LUNA) ve Avalanche (AVAX) ETN’leri İsveç Borsasında İşlem Görmeye Başladı!

Valour, Terra (LUNA) ve Avalanche (AVAX) ETN'lerinin İsveç merkezli borsada işlem görmeye başladığını duyurdu.

DeFi Technologies alt şirketi Valour, İsveç merkezli Nordic Growth Market üzerinde Terra ve Avalanche ETP’lerinin hayata geçtiğini duyurdu.

Valour Terra ve Valour Avalanche isimli ETP’ler, yatırımcıların kripto paralara direkt olarak yatırım yapmadan bu altcoinler ile işlem yapmalarını sağlayacak.

Terra (LUNA) ve Avalanche (AVAX) aynı isimli Blockchain’lerin kendi tokenleri olarak faaliyet gösteriyor.

Hem Terra, hem de Avalanche mevcut durumda dünyanın en büyük 10 kripto parası arasında yer alıyor. LUNA’nın toplam piyasa değeri bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 32 milyar dolar seviyesindeyken aynı değer AVAX için ise 20 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Daha önce Valour, Cardano ve Polkadot ETP ürünlerini Franfurt Borsası’nda hayata geçirmişti. Şirketin ayrıca Avrupa borsalarında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Uniswap (UNI) ve Solana (SOL) ETP ürünleri de bulunuyor.

VanEck de Kısa Bir Süre Önce Avalanche ETN’si Başlatmıştı

Kripto para tabanlı ETP ürünleri son aylarda yaygınlaşmaya devam ediyor. 2021 yılının Aralık ayında New York merkezli bir yatırım yönetim şirketi olan VanEck, Avalanche ve Polygon’u temel alan birer kripto ETN ürününü piyasaya çıkardığını duyurmuştu.

ETN ürünleri yatırımcıların direkt olarak Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) satın almadan bu altcoinlere yatırım yapmalarını sağlıyor.

Terra protokolünün kendi tokeni olan LUNA, Coin Market Cap verilerine göre bu yazının yazıldığı anlarda 84.85 dolardan işlem görürken AVAX ise 80.09 dolar civarında seyrediyor.

İlgili Haber
Terra (LUNA), UST İçin 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Fonu Oluşturdu!

Geçtiğimiz hafta, Singapur merkezli bir kar amacı gütmeyen kurum olan Luna Foundation Guard (LFG), UST stablecoini için 1 milyar dolarlık bir Bitcoin rezervi oluşturacağını duyurmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu