Haberler

Terry Duffy: Düzenleyiciler Engel Oluyor!

''Bitcoin Önünde Olan Engel Düzenleyiciler''

CME Group’un CEO’su Terry Duffy, kripto paraların önünde olan engelin düzenleyiciler ve düzenlemeler olduğunu iddia etti. CME Group’un CEO’su Terry Duffy, kendisinin bu konudaki düşüncesinin düzenleyiciler tarafından yapılmaya veya doğru yapılmamış olan düzenlemelerin Bitcoin ve farklı kripto para birimlerini etkilediğini açıkladı.

Kripto para düzenlemeleri hakkında daha önce birçok kez tartışma yaşanmış ve kripto paraların geleceğini etkileme potansiyeli olarak düzenleyici kararlarının alınırken kripto paralar ile sınırlı bilgiye sahip düzenleyiciler tarafından alındığı veya alınmak zorunda kaldığı ortaya çıkarılmıştı.

Bitcoin ile ilgili yapılacak düzenlemelerin henüz yeterince fazla tecrübe ve bilgi sahibi olan kişi sayısının çok az ve sınırlı ülkelerde bulunması nedeni ile düzenleyicilerin kripto para hakkında aldıkları kararlar doğru ve yeterli olamadı.

CME Group’un CEO’su Terry Duffy, kripto para düzenlemelerinin önündeki engellerin gelecekte düzenleyicilerin bu konuda daha çok tecrübe ve bilgi edinmesi ile mümkün olabilecek olduğunu, düzenleyicilerin bilgilerine dayanarak kripto paraları düzenlemelerinin 20 bin doları tekrar görmede etkili olacak en önemli nedenler arasında ve engeller arasında olduğunu açıkladı.

20 bin doların 2017’de olduğunu hatırlatan CME Group’un CEO’su Terry Duffy, bunun tekrar olmaması ve yeni rekor kırılmaması için düzenleyicilerin daha doğru ve daha hızlı ve doğru düzgün kararlar vermeleri gerektiğini açıkladı.

Siyasi düzenleyiciler ve kripto para sektörünün balinaları tarafından alınacak olan yeni kararlara göre kripto para birimlerinin rekor kırması mümkün. Bunu kısa sürede yapıp yapmayacak oldukları ise bilinmiyor.

Siyasi düzenleyicilerin kripto paraları düzenleyici son kararı vermek konusunda bazı kripto para borsası ve kripto paralar ile tanınmış olan ünlülerden yardım almak istemesi ise mecburi olarak gerekli olabilir.

Kripto paraların gelecekte birçok ülke tarafından düzenlenecek olması ve bu düzenlemelerin her alanda kendisini gösterecek olması ve kabul edilme oranının artması ile birlikte kripto paralara verilen ilgi daha fazla artabilir. Bitcoin kullanımının ve kripto para kullanımının artmasın bağlı olarak sektörel bazı gelişmeler görmek mümkün olabilir. Henüz mümkün olmasa da Türkiye’nin ve ABD’li yöneticilerin kripto paraları düzenlemeye karar vermeleri durumunda önlerinde aşamayacak veya geçilemeyecek herhangi bir engel yok. ABD’li ve Türk yetkililer dışında diğer ekonomisi güçlü olan ülkelerde de bu tür kripto para düzenlemesi hakkında olan engeller bir süre sonra kaldırılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu