BitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Tesla Tekrar Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek mi? Elon Musk Açıkladı

Elon Musk'ın açıklamalarını aktardık.

Her paylaşımı ses getiren Tesla CEO’su Elon Musk, sanal bir platformda yaptığı açıklamaya göre Bitcoin’in, yenilenebilir enerji tüketiminde %50 seviyelerinin üzerine çıkmış olabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen “The B World” etkinliğinde konuşan Musk, Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelme olduğunu ve kripto para sektöründe daha yeşil bir geleceğin olacağına inandığını belirtti.

Tesla, Bitcoin madenciliğinde fosil yakıtların fazla kullanımı nedeniyle mayıs ayında Bitcoin ile ödeme kabul etmeyeceğini açıklayarak askıya almıştı.

O günden bugüne herkesin merakla beklediği konu olan Tesla’nın tekrar Bitcoin ile ödeme kabul edilip edilmeyeceği konusuna halen tam olarak açıklık getirmeyen Musk;

Tesla, ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerini kullanmayı düşünüyor. Ancak buna karar vermeden önce gerekli özeni gösterecek.

Musk, Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerjiye geçiş hızının düşündürücü olduğunu belirterek bu kadar kısa sürede eldeki kaynaklarla yenilenebilir enerjinin arttırmanın kolay olmadığını bu bağlamda Tesla’nın bu konuda durum değerlendirmesi yapacağını söyledi.

Musk ayrıca Tesla enerji tüketiminin %50’den fazla olduğu doğruluğunu görürse tekrar Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayabilir diye de ekledi.

Son olarak Musk tekrar kripto para birimi olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu