Kripto HaberleriBitcoinTesla Yeniden Bitcoin Kabul Etmeye Başlayabileceğini SEC'e Bildirdi!

Tesla Yeniden Bitcoin Kabul Etmeye Başlayabileceğini SEC’e Bildirdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dün kulislerde Tesla’nın yeniden Bitcoin kabul etmeye başlayabileceğini aktarmıştık. Haber henüz tazeliğini korurken Tesla’nın SEC’e bildirdiği belgelerde de ilk somut sinyal geldi.

İlgili Haber
Tesla Yeniden Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başlayabilir!

Kısa süre önce yayınlanan belgelerde Tesla Mayıs 2021’de askıya aldığımız kripto para birimi ile satış uygulamasını yeniden başlatabiliriz dedi.

Açıklamanın ilgili bölümünde şu ifadeler kullanıldı:

“30 Eylül 2021’de sona eren dokuz ay süresince toplam 1,50 milyar dolarlık bitcoin satın aldık. Ayrıca, üç ay boyunca
yürürlükteki yasalara tabi olarak belirli bölgelerdeki ürünlerimizin bazılarının satışı için Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul ettik ve bu uygulamayı Mayıs 2021’de askıya aldık.

Gelecekte ürünlerimiz için kripto para birimleri (“dijital varlıklar”) ile işlem yapma uygulamasını yeniden başlatabiliriz.

Halihazırda bu işlemler sonucunda elde tutulan tüm dijital varlıkları ASC 350 uyarınca süresiz ömürlü maddi olmayan varlıklar olarak muhasebeleştiriyoruz.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları