coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTether, Şimdiye Kadarki En Büyük Fon Dondurma Eylemini Gerçekleştirdiğini Duyurdu

Tether, Şimdiye Kadarki En Büyük Fon Dondurma Eylemini Gerçekleştirdiğini Duyurdu

Dünyanın en büyük stablecoin şirketi Tether, yaptığı açıklamasında ABD ile işbirliği içinde en büyük fon dondurma işlemini yaptığını duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tether ve kripto para borsası OKX, yaklaşık 225 milyon USDT tokeninin gönüllü olarak dondurulmasıyla sonuçlanan bir soruşturmada Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ) ile işbirliği yaptıklarını duyurdu.

Bu tokenler, Güneydoğu Asya’daki uluslararası bir insan kaçakçılığı grubuyla bağlantılı harici cüzdanlarda bulundu.

Blockchain analiz şirketi Chainalysis’in araçlarını kullanan ortak soruşturma, USDT’nin tarihteki en büyük fon dondurulmasına yol açtı. Tether ve OKX, birkaç ay boyunca birlikte çalışarak, DOJ dahil olmak üzere ABD kolluk kuvvetlerini, bu fonların blockchain üzerinden akışını analiz ederek yasadışı fonların konumu hakkında uyardı.

İlgili Haber  Son Dakika: ABD, Binance'ten Ceza Davasını Sonlandırmak İçin 4 Milyar Dolar Talep Ediyor

Bu önleyici eylem, Amerika Birleşik Devletleri Gizli Servisi’nin dondurma talebine ve şirketin gönüllü olarak fonları dondurmasına yol açtı. Dondurulan cüzdanlar ikincil piyasada yer almaktadır ve Tether’ın müşterileriyle ilişkili değiller.

Şirketin CEO’su Paolo Ardoino, şirketin kripto alanında güvenlik ve şeffaflığa olan bağlılığını vurguladı. Tether’in küresel güvenlik güçleriyle proaktif etkileşim yoluyla kripto alanında güvenlik için yeni bir standart belirlemeyi amaçladığını belirtti.

OKX Baş İnovasyon Sorumlusu Jason Lau da güven oluşturma ve kamu yararına hizmet etme konusunda emniyet teşkilatları da dahil olmak üzere sektör gruplarıyla işbirliği yapmanın önemini vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail