coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTether (USDT) CTO'su, ABD'nin Temerrüde Düşme İhtimalini ve Olası Etkilerini Değerlendirdi!

Tether (USDT) CTO’su, ABD’nin Temerrüde Düşme İhtimalini ve Olası Etkilerini Değerlendirdi!

Tether CTO'su Paolo Ardoino, katıldığı bir programda ABD'de yaşanan borç limiti krizini derinlemesine değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoin’i olan Tether’in baş teknoloji sorumlusu (CTO) Paolo Ardoino, ABD’nin potansiyel temerrüdü ve bunun kripto para piyasası üzerindeki etkisi hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Ardoino, ABD’nin borç yükümlülüklerinde temerrüde düşeceğini düşünmediğini, zira bunun ABD ekonomisi ve küresel finans sistemi için felaket olacağını söyledi.

“Bence ABD’nin temerrüde düşme ihtimali söz konusu ki bunun gerçekleşeceğini sanmıyorum, bu ABD ekonomisi için bir felaket olur.”

İlgili Haber  Norveç Merkez Bankası'ndan Kripto Para Açıklaması!

Ardoino ayrıca ABD’nin borç limiti ve FED’in para politikasına ilişkin belirsizliğin başta Tether olmak üzere stablecoin’lere olan talebi ne şekilde etkilediğini de açıkladı:

“Genel olarak, Tether’in piyasa değerinin artmasına rağmen, tüm stablecoin piyasasının toplamda tüm zamanların en yüksek seviyesinden %23 düştüğünü görüyorsunuz çünkü sonuçta insanlar dolarlarının üzerinde oturup faiz kazanmayı tercih ediyor ve bu da bu likiditeyi kripto piyasalarına yeniden yatırmak için daha az alan, daha az likidite bırakıyor.”

ABD enflasyon rakamlarının düşmesi ve FED’in faiz oranlarını yükseltmeyi durdurması halinde, sadece kripto piyasasının değil, genel olarak piyasaların iyileşmeye başlayacağını da sözlerine ekledi.

Ardoino, finans sektörü ve kriptografi alanında derin deneyime sahip tanınmış bir full-stack yazılımcıdır. Bitcoin’i 2012 yılında keşfetmiş ve iki yıl sonra Bitfinex’e katılmıştır. Şu anda hem Bitfinex hem de Tether’in CTO’sudur.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail