Kripto HaberleriBitcoinTether (USDT), El Salvadorlu Ailelere Yardım İçin Bitcoin Kampanyası Başlattı!

Tether (USDT), El Salvadorlu Ailelere Yardım İçin Bitcoin Kampanyası Başlattı!

Takip et

Tether (USDT) CTO’su Paolo Ardoino, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Bitfinex ve Tether’ın El Salvador’da çeteler tarafından cinayete kurban gidenlerin ailelerine yardım amaçlı bir Bitcoin fonu oluşturduğunu duyurdu.

El Salvador Yardım Fonuna Başlangıç Olarak 1 Milyon Dolar Aktarıldı

Ardoino, yardım fonuna başlangıç olarak 1 milyon dolara tekabül eden 25 Bitcoin bağışı yaptıklarını da açıkladı.

Ardoino, El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin 2021 yılından bu yana ülkesinin finansal özgürlüğü için yaptığı “kahramanca” savaşı övdü.

Ünlü CTO, El Salvador hükümeti ve halkının daha iyi, daha adil ve daha dayanıklı bir finansal sistem oluşturmak için çabaladığını, şu an ise El Salvadorlu ailelerin kendilerinin desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Tether CTO’su, aylardır kripto para topluluğu temsilcilerinin Bukele ile fotoğraf çekmek için El Salvador’a gittiğini ve bu ülkeye olan desteklerini sunduğunu belirtti ve şimdi ise bu ülkedeki mağdur ailelere yardım zamanı olduğunu açıkladı.

Kripto para topluluğu liderlerini eleştiren Ardoino, lüks arabalar ve jetler satın almak yerine El Salvador’a yardım edilmesi gerektiğini söyledi.

Bunun ardından Ardoino, ülkeye bağış yapmak için kullanılabilecek Bitcoin adresini de takipçileriyle paylaştı.

Buna ek olarak Tether CTO’su, bağış yapılan kripto paraların yerel hükümet ile işbirliği içerisinde kullanılacağını ve adil bir dağıtım sağlanabilmesi için sıkı bir denetime tabii tutulacağını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları