binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTether'dan (USDT), 1 Milyar Dolarlık Yatırım Açıklaması

Tether’dan (USDT), 1 Milyar Dolarlık Yatırım Açıklaması

Dünyanın en büyük stablecoin şirketi olan Tether'ın CEO'su Paolo Ardoino'dan 1 milyar dolarlık yatırım açıklaması geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önemli bir kripto para şirketi olan Tether, CEO’su Paolo Ardoino tarafından yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki yıl çeşitli anlaşmalara 1 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyor.

Şirketin yatırım bölümü Tether Investments, şu anda her ay yüzlerce başvuruyu değerlendiren ve hızla genişleyen 15 kişilik bir ekibe sahip. Bu başvuruların çoğu doğrudan startup’lardan geliyor. Şirketin yatırım odağında gelişmekte olan piyasalar için alternatif finansal altyapı, yapay zeka ve biyoteknoloji yer alıyor. Son iki yılda yaklaşık 2 milyar dolar yatırım yaptığı alanlar bunlar.

Bu yatırım planı, dünyanın en büyük stablecoin’ini çıkaran Tether’in artan finansal etkisinin ve hırsının bir göstergesi. Tether’in doları takip eden USDT stablecoin’i yaklaşık 112.4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Şirket son zamanlarda USDT’yi destekleyen rezervlerin çoğunu ABD Hazine bonolarına ve diğer menkul kıymetlere yatırıyor. Bu strateji, mevcut yüksek faiz oranı ortamında milyarlarca dolar kâr sağladı.

Tether, USDT’nin sorunsuz bir şekilde itfasını sağlamak için kârından aldığı %6’lık ek bir destekle birlikte rezervlerinin %100’ünü korumayı planlarken, kalan kârının bir kısmını da anlaşmalara yatırmayı bekliyor. Dağıtım ağını genişletmek için şirket, gelişmekte olan pazarlarda altyapıya yatırım yapıyor. Ayrıca, veri merkezi operatörü Northern Data Group’u destekleyerek yapay zekaya 1 milyar doların üzerinde yatırım yaptı.

İlgili Haber  Bir Kripto Para Borsası, Alım Satımları Durdurdu: Kullanıcılar Varlıklarını Çekemiyor - Açıklama Geldi

Ardoino, “Yatırım yaptığımız tüm şirketlere yapay zeka bilişimi sunabiliriz. Bu tamamen geleneksel finansın aracılığının kaldırılmasına yardımcı olan teknolojiye yatırım yapmakla ilgili. Google, Amazon ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketlerine daha az güveniyoruz.” dedi.

Geleneksel risk sermayedarlarının aksine Tether, önümüzdeki bir ila iki yıl içinde belirli karlılık hedeflerine ulaşması beklenen şirketlere yatırım yapmıyor. Ardoino, “Yatırım politikamız sadece son derece ilginç bulduğumuz projelere yatırım yapmaktır” dedi.

Tether, beyin-bilgisayar arayüz teknolojisi üreticisi Blackrock Neurotech’i desteklemesi gibi biyoteknolojiye de yatırım yapıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail