Haberler

The Global Times: Çin Dijital Para Araştırmalarını Korona Nedeniyle Durdurdu!

The Global Times'ın iddiasına göre Çin Merkez Bankası ve diğer yetkili resmî kurumlar Başkan Xi, tarafından yapılan açıklamaların ardından durumun vehametinden dolayı kripto para araştırmalarının durdurulduğunu iddia etti.

Nexo

Çin yönetimi her saniye milyarlarca dolarlık varlık kaybediyor. Pekin’in gündeminde olan korona virüs dolayısı ile ülkede maske stokları her geçen gün eriyor. Dünya’nın diğer ülkelerinden yardım talep etmekle sınırlı kalmayan Pekin, birçok ülke ile korona virüs konusunu görüşürken, ABD yönetiminden yapılan açıklamalar Pekin yönetiminde ‘ilgi’ uyandırıyor.

Washington, D.C.’den yapılan açıklamalarda korona virüs dolayısı ile 2.5 milyar dolarlık fonun Başkan Donald Trump tarafından onaylandığı açıklanırken, Pekin ise masrafları kısmak, toplantıları ertelemek için dijital para birimi çalışmalarına bir süreliğine son verdi.

The Global Times: Planlandığı gibi devam edecek

Kaynak, kripto para birimi veya diğer tanımı ile Çin’e ait dijital para biriminin testlerinin ertelenmiş olsa da bir süre sonra testlerin yine devam edeceğini bildirdi.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı