blank
BorsaHaberler

Thodex, Aracı Olarak Kraken’i Kullandı! Kaçışın Aylar Öncesinden Başladığı İddia Ediliyor!

Thodex'in BTC cüzdanlarındaki hareketler her şeyin çok önceden planlandığını gösteriyor.

Yerli kripto para borsası Thodex’e ilişkin soruşturma devam ediyor. Çok sayıda gözaltı ve tutuklanma sonrası fonlara henüz erişilemedi. Bazı kaynakların Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in Kosova’da tutuklandığına ilişkin haberlerinin de gerçeği yansıtmadığı ve CEO’nun hala kaçak konumda olduğu görüldü.

Tüm bu karışıklık sırasında mağduriyetin boyutuyla ilgili kafa karışıklığı da Süleyman Soylu tarafından giderildi. Soylu yaptığı açıklamada mağduriyetin 108 milyon dolar olduğunu aktardı.

Veri analiz şirketi Whitestream, 5000’den fazla BTC’nin Ağustos 2020 ve Şubat 2021 döneminde Thodex kontrolündeki cüzdanlardan, aracı cüzdanlarda kullanılarak Kraken’e gönderildiğini iddia etti.

WhiteStream’in tespitlerine göre gönderilen BTC’lerin ortama fiyatı birim başı 25.000$’a tekabül ediyor. 5000 BTC’nin bugünkü değeri yaklaşık 285 milyon dolar.

Whitestream bu hareketlerin bir kaçış operasyonu olduğunu ve Thodex’in uzun süredir müşteri cüzdanlarını boşalttığını iddia ediyor. Hali hazırda İsrail Savunma Bakanlığı ile de sözleşmesi olan veri analiz şirketinin tespitlerinin doğruluğu Türkiye’deki soruşturmanın neticesinde belli olacak.

Konuya ilişkin Decrpt’e konuşan WhiteStream’in CEO’su Itsik Levy konuya ilişkin şunları aktardı;

“Aynı grup tarafından kontrol edilen bir Bitcoin adresi kümesi var. Bunun Thodex olduğunu düşünüyoruz. BTC’ler başka bir ara cüzdan kümesine gönderiliyor ve nihayet son nokta olarak Kraken’e aktarılıyor. ”

Bunun basit bir transfer veya şirket için bir transfer olup olmadığı da sorulan Levy; “Thodex tüm finansal faaliyetlerini Kraken üzerinden gerçekleştiriyorsa mantıklı bir açıklaması olabilir ama bu çok tuhaf.” dedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu