BorsaHaberlerKripto Para

Thodex Vurgununda Önemli Gelişme, Firari CEO Ödemelere Başladı!

Thodex vurgununda önemli gelişme

Yerli kripto para borsası Thodex kepenk indirdikten sonra arkasında binlerce mağdur bırakmış ve CEO Faruk Fatih Özer yurtdışına kaçmıştı.

Mağdurların bir kısmı haklarının yargıda ararken enteresan bir gelişme yaşandı. Thodex CEO’su Özer’in  8 mağdurun şikayetlerini geri çekmesi için 2 milyon lira ödeme yaptığı iddia edildi.

Özer’den 1 milyon 123 bin TL alan Thodex mağduru Yusuf D.’nin avukatı Sinan Keskin iddiaları doğruladı ve “Faruk Fatih Özer ilk defa ödemeleri dosya kapsamında gerçekleştirmiş oluyor.

Müvekkillerimizin de tabi bir kısım zararları uzlaştırma kapsamında belirlenen zararları da giderildikten sonra savcılığa şikayetten vazgeçme dilekçeleri sunuyoruz” dedi.

Özer hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen dolandırıcılık soruşturması devam ederken, Özer’in avukatının bazı mağdurlara ulaşarak uzlaşmak istediği belirtildi.

Mağdur avukatı Sinan Keskin, Özer’in uzlaşma istediğine dair şu ifadeleri kullandı:

“Biz de buna istinaden uzlaşma görüşmelerini müvekkillerimizin hak ve menfaatleri gereğince yürüttük. Aynı zamanda müvekkillerimizden bu uzlaşmaya onay verdiklerine dair yazılı ve sözlü taahhüt aldık, muvafakat aldık. Buna istinaden geçen hafta perşembe günü müvekkillerimizin hesabına uzlaşmaya konu zarar miktarı yatırılmış olup, biz de tarafımızdan teyit ettik.

Şu anda gelinen aşama itibariyle birçok müvekkilimize ulaşmaya çalışıyoruz telefonlarla. Zamansal anlamda tabi bir kısıtlılık söz konusu, birçok müvekkilimiz olduğu için tek tek onları arıyoruz. Bu yeni gelişmeden onları haberdar etmeye çalışıyoruz. Bir kısım müvekkillerimiz bu uzlaşma kapsamında zararlarının giderilmesini kabul ettiler. Biz de demin anlattığım gibi Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayetten vazgeçme dilekçelerini verdik. Tabi uzlaşma kapsamında zararları giderilen müvekkiller yakınlarına da bunları aktardılar. Ofisimizi bir hayli bu konuyla ilgili arayan şu anda mağdurlar söz konusu. Aynı zamanda yeni vekaleten çıkartan müvekkillerimiz de var. Bunlarla ilgili uzlaştırma görüşmeleri devam ediyor.

Geçen hafta itibariyle sadece 8 kişinin zararı giderildi uzlaştırma kapsamında. Bunların zarar miktarı da yaklaşık 2 milyon civarında. Bunlar banka hesaplarına yattı, biz de ofisimiz olarak teyit ettik bankaya yattığını. Aynı zamanda da buna istinaden dediğim gibi savcılıktan suç duyurusuna ilişkin şikayetten vazgeçme dilekçelerini de sunduk”

Keskin’in ifadelerinden şimdilik 8 mağdurun zararlarının giderildiği anlaşılıyor. Bu gelişme diğer mağdurlar için umut olurken, Özer’in tüm mağdurların zararını giderip gidermeyeceği merak ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu