Haberler

Thorbjornsen: CMC’de Yanlış Oranlar Yayınlanıyor!

Thorbjornsen araştırması.

Nexo

Bitcoin ve kripto para piyasasının toplam arzı hakkında bazı iddialar piyasa değerinin doğru olmadığı ve CMC verilerinin doğruyu yansıtmadığını iddia ediyor. CMC’de sürekli günlük olarak güncellenen ve anlık olarak güncellenen fiyatlar ve piyasa hacminin doğru olmadığını iddia eden çeşitli araştırmalar ortaya atıldı.

İddialar Bitcoin ve kripto para birimlerinin piyasa hacminin milyarlarca dolar olarak CMC’de gösterilmesinin doğru olmadığı ve bu oranların kripto para piyasalarında çok fazla yanıltıcı olduğu iddia edildi.

CMC’de yayınlanan istatistikler hakkında bir süre önce bazı iddialar gündeme gelmiş ancak birçok kişi, kripto para birimlerinin piyasa hacminin 100 milyar dolar değerin üzerinde olduğunu düşündüklerini açıklamıştı. Bitcoin fiyatının 20 milyar dolar olduğunda 700 milyar doları aşan piyasa hacminin ne kadar kısa sürede düştüğünü belirten piyasa analistleri ise CMC’de yayınlanan verilerde çok az sapmalar olabilecek olduğunu ve büyük farkların olmadığını düşündüklerini açıkladı.

CMC’den konu hakkında açıklama yapılmadı ancak, Thorbjornsen CMC’de belirtilen piyasa oranlarının ilk 5 kripto para birimi hesaba katıldığında bile %80 oranını aştığını ve oranların düşük olduğunu iddia etti.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı