BlockchainHaberler

Ticaret Bakanı Pekcan, Blockchain Teknolojisiyle Yakından İlgilendikleri Mesajını Verdi

E-ticaretin yanı sıra Blockchain teknolojisiyle de yakından ilgilendiklerini belirten Bakan Pekcan, bu alanla ilgili çalışmaları sürdürdüklerini dile getirdi.

Bir süre önce “E-Ticaret Olarak KOBİ’lerin Yanındayız” dayanışma kampanyası dijital lansman toplantısına katılan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Blockchain çalışmalarının sürdüğü mesajını verdi.

Dünyanın önde gelen birçok ülkesi gibi Türkiye’nin de coronavirüs pandemisinden olumsuz şekilde etkilendiğini kaydeden Pekcan, e-ticaretin “KOBİ’lerin Yanındayız Kampanyası” kapsamında özellikle küçük işletmelere destek noktasında önemli adımlar atıldığını, virüs nedeniyle kepenk kapatan birçok işletmenin dijitalleşen pazarlama stratejileri sayesinde ayakta kalabilmeleri ve hatta büyüme ve gelişme imkanına erişebilmelerini umut ettiklerinden bahsetti.

Söz konusu kampanya ile yerel üreticilerin ürünlerini pazarlayabilme ve katma değer sağlamalarını amaçladıklarını belirten Bakan Pekcan, e-ticaretin yanı sıra Blockchain teknolojisiyle de yakından ilgilendiklerini ve sektörde hızla parlayan söz konusu teknolojiyi uzaktan izlemek yerine oyuna dahil olup bu alanda aktif rol almayı hedeflediklerini dile getirdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da Blockchain teknolojisi ile yakından ilgileniyor. Gelişmekte olan ekonomimizin değişen dünya düzeninde söz sahibi olmaya yönelik bu tür çalışmalarda bulunması umut vaat ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu