Haberler

TIE: Türkiye Bitcoin Hakkında En Çok Tweet Atan Ülkelerden

TIE çalışması sonucunda Türkiye'nin 6 ülkeden bir tanesi olduğu açıklandı.

TIE araştırmasına göre sosyal medya sitesi Twitter’dan kripto para birimleri ile ilgili tweet atan ülkeler arasında Türkiye en çok tweet atan 6 ülkeden bir tanesi. Türkiye’nin giderek daha fazla kripto paralar ile ilgilenen vatandaşlara sahip olduğunu gösteren çalışmalar sonucunda kripto para birimlerinin geliştiği ve Türkiye’nin geleceğin piyasası olan bu piyasada aktif rol alabilecek olduğunu göstermekte.

ABD’nin %38.9 oranı ile en çok kripto paralar hakkında tweet atan ülke olduğunu açıklayan TIE, bundan sonra ise %10.5 oranı ile İngiltere’nin geldiğini açıkladı. %61 oranı ile ABD’nin kripto para ile ilgili olumlu tweet atan ülkeler arasında birinci sırayı yine koruduğu ve kripto paralar hakkında gelecek beklentisi olan ABD vatandaşı kişilerin sayısının giderek daha fazla arttığını açıkladı.

Türkiye’nin en çok kripto paralar hakkında tweet atan 6 ülkeden birisi olması ise Türk vatandaşlarının kripto para birimi yatırımlarına olan ilgisini gösteriyor. Hindistan, Kanada ve diğer bazı ülkelerde kripto paralar hakkında oldukça fazla tweet atılan ülkeler arasında ilk 6 arasında yerini alıyor.

*TIE araştırmaları.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu