Haberler

Tim Draper Arjantin’e Neden Kripto Paraları Önerdi?

Arjantin'de haneler ekonomik krizle kavruluyor!

Arjantin, Amerika kıtasında bir ülke. Dünyanın iklim ve toprak verimliliği açısından iyi olan nadir ülkeleri arasında. 1980’lerden beri bitmek bilmeyen ekonomik krizler yaşayan ülke, son yıllarda gün yüzü görmedi ve sürekli olarak ekonomik kriz yaşanması ve gelen her yöneticinin yanlış kararlar alması veya doğru kararlar aldıktan sonra küresel olarak ekonomik kriz yaşanması sonrasında bir türlü kendisini toparlayamadı ve halk açlık ile savaşmak zorunda. Venezuela kadar kötü olmasa da Arjantin ekonomisi dünyanın en kötü ve değer kaybeden Amerika kıtası ülkeleri arasında en düşük gelire sahip olan ülkelerinden birisi oldu bu süreçte. Devlet sürekli olarak bir dönem para bastı ve basılan para Arjantin Pesosu değerini ABD Doları ve Euro karşısında daha çok düşürdü.

Bunun sonucu olarak ülkede sürekli enflasyon canavarı fırladı ve ülkedeki enflasyon canavarı mutfaklarda yemek pişirilmesinin bile önüne geçecek kadar gıda fiyatlarını zamlandırdı. Tim Draper ise kripto para yatırımcısı ve sektörün tecrübeli ismi olarak geçtiğimiz günlerde Arjantinli siyasiler ile görüştü ve ülke ekonomisinin kurtarılabilmesi için kripto paraları kullanmalarını önerdi.

2 kat yatırım!

Tim Draper, kripto paraların Arjantin’de kullanılması ile birlikte çok daha iyi sonuç alarak ekonomik enflasyon krizlerini yatıştırabilecek olduklarını, ekonomik temelli sorunların giderilmesi ile ilgili olarak gerekli olan desteği kripto para birimlerinden bulabilecek olduklarını açıkladı.

Tim Draper, kripto paraların ülke ekonomisinde ciddi bir fark yaratacağını iddia ediyor ve ülkede kripto para sahibi olacak olan Arjantinlilerin enflasyon oranlarını yerel para birimlerine göre çok daha az yaşayacak olduklarını düşünüyor. Bitcoin ve kripto para birimlerinin hepsinin kullanılabileceği ülkede, hükümetin kendi kripto parasını çıkarmasının daha büyük zorluklar ile karşılaşma riski olduğundan dolayı Bitcoin kullanılabilecek olduğu iddia edildi.

Başkan ile yaptığım görüşmede eğer Bitcoin Peso’dan daha fazla değer kazanırsa onlarca Bitcoin ve kripto para birimlerini yasal hale getirecekler. Eğer Peso Bitcoin’den daha fazla değer kazanırsa ülkeye yapacağım yatırımları 2 katına çıkaracağım. Bence bu harika bir anlaşma oldu. Arjantin’de kripto para birimlerinin yasalaşması ile birlikte halk daha fazla kripto para alabilir ve Arjantin Pesosu daha iyi değere kavuşabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu