EthereumHaberler

“Ethereum vadelerinin Ether için kötü ama Bitcoin için iyi”

Nexo

Dünyanın en büyük vadeli işlemler borsalarından birisi konumunda olan CBOE, 2018’in sonuna kadar Ethereum için vadeli işlemler sözleşmesini piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Birçok kesim bu durumun Ethereum üzerinde olumlu etkiler oluşturacağını söylese de, kripto para analizleriyle gündemden düşmeyen Tom Lee bunun Ethereum’a değil Bitcoin’e yarayacağını söyledi.

Verdiği röportajda Lee düşüncesini şu şekilde açıkladı; ” Bu durumdan sonra Ether üzerinden bahis oynamak daha kolay bir hal alacak ve bu ETH için iyi olmayacak. Ancak şu anda sadece Bitcoin’de yapılan olan vadeli işlemlerin başka alternatifi olacağı için piyasadaki “ayı” olarak tabir edilen yatırımcılar Bitcoin üzerindeki baskıyı azaltacak ve bu durum BTC’ye yarayacaktır.” şeklinde konuştu.

Aynı düşüş durumunun Bitcoin’de yaşandığını hatırlatan Lee, Bitcoin için vadeli işlemler ile alakalı beklentiler fiyatı 20.000 dolar seviyesine kadar fırlatmış fakat yürürlüğe girmesiyle beraber fiyat dibe vurmuştu. Bu durumdan yola çıkarak Ether fiyatının da düşeceği bazı kesimler tarafından öngörülüyor.

Ancak bekletilerin çoğu bu hamleden sonra Ethereum fiyatının artabileceği yönünde. İlerleyen süreçte fiyatın nasıl şekilleneceğini hep beraber göreceğiz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı