Haberler

Tom Lee Yine İddia Etti!

Tom Lee geçtiğimiz 2 haftaya yakın bir süre önce kripto para dünyasının lider konumunda olan Bitcoin hakkında rekor kırabilecek olduğunu ve rekor kırmasa bile 7 gün içerisinde çok büyük bir sıçrama yaşanacak olduğunu iddia etmişti. Bu iddialar sonrasında birçok kullanıcı Lee’nin Bitcoin yaratıcısını tanıdığını dahi iddia etmiş ve nasıl bu şekilde tahminler ortaya atabildiği konusunda sorular sormaya başlamıştı.

Bazı kullanıcılar ise Lee hakkında ortaya attıkları eleştirilerde kendisinin bu tahminleri yapmasının dayanaksız olduğunu ve asla normal yatırımcıların ve üst düzey yatırımcıların bu tür tavsiyelere uyarak hareket etmemeleri gerektiği konusunda uyarıda bulunmuştu.

Yatırımcılara Sözde Rekor Açıklaması Yaptı

Tom Lee, bugün ise Bitcoin’in bu yılın sonuna doğru 25.000 dolar olacak olduğunu iddia etti. Daha önce çok daha yüksek tahminler ortaya atan Lee  ile ilgili olarak bu açıklamalarından sonra ”sahtekar açıklamalar” tavan noktaya varırken, Lee’nin daha önce yatırım tavsiyesi niteliğinde açıklamalar yapması ve bu açıklamaların aslı astarının olmaması sık eleştiri konusu olmuştu. Yatırımcılara göre hiçbir şekilde analistlerin dediklerine inanmayarak kendi düşünce ve isteklerine göre hareket etmek büyük önem taşıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu