Haberler

Tom Lee’den Bitcoin açıklaması

Tom Lee'den yeni açıklama.

Fundstrat Global Advisor’ın kurucu ortağı olan Thomas Lee, Bitcoin Misery Index’in (BMI) 89 olduğunu tweet attı. Lee, yatırımcılar için bir ticaret aracı olarak geliştirilen mevcut BMI değeri, piyasalarda “mutlu ve gelecek vaat eden” bir beklentiye işaret ettiğini ve bu indexin çok önemli olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, Lee’ye göre 67’nin üzerindeki BMI index oranı iyi, Bitcoin fiyatlarında düşüşe neden olan bir satış olduğunu düşünen Lee, bu satışların yatırımlar, balinalar tarafından yapılıyor olabileceğini düşünüyor.

Bitcoin Endeksi

BMI Fundstrat web sitesi üzerinden ücretli bir hizmet olarak sunulmaktadır. 0 ile 100 arasında değişen ve Bitcoin’in momentumunu fiyat ve volatilitesine göre ölçen sayısal bir endekstir. 27’nin altındaki endeks değeri “düşük” olarak kabul edilir ve iyi bir satın alma fırsatı sunar. Oysa 67’nin üzerindeki bir puan “iyi” olmakla birlikte bir satış sinyalini ifade eder. Lee dedi ki-

Bitcoin sefalet endeksi ‘sefalet’ içindeyse (27 ve altı), Bitcoin 12 aylık en iyi performansı görüyor anlamına gelecektir. Her yıl yaklaşık bir sinyal ortaya çıkar. [Ve] BMI ‘sefalet’ düzeyinde olduğunda, gelecekteki getiriler çok iyi olabileceğine işaret eder ve alım fırsatı olarak bu seviyeler çok iyi kabul edilir.

Tarihsel Verilerin Analizi

Nisan ayının başlangıcında iyimserlik görülürken, Lee’ye göre bu kısa ömürlü olabilir. BMI kayıtları, BMI kayıtlarının başlamasından bu yana en yüksek üçüncü okuma olan 89 değerine kadar yükselebildi. Ve Haziran 2016’nın önceki tepe değerini takip eden 34 ayda en yüksek okuma değerini gördü.

Lee’ye göre, 67’nin üzerindeki bir BMI değeri sadece bir boğa koşusundan önce olur ve kısa vadede Bitcoin fiyatında ortalama %25 düşüşe yol açar.

  • 13 Haziran 2016 – BTC fiyatı 693 dolar. Fiyatların 800 ABD dolarına yükselmeye başladığı Aralık 2016’ya kadar çok yatay hareket eden aylar. Bu dönemde hiçbir kitlesel satış olmadı ve önemli bir boğa hareketi görülmedi.
  • *
  • 4 Ocak 2017 – BTC 1.100 dolar. Ocak 2017, ayın 921 $’a düşmesi ile önemli bir hareket görmedi. Ancak yükseliş eylemi Mart 2017 civarında başladı.
  • *
  • 14 Ağustos 2017 – BTC fiyatı 4.165 dolar. BTC fiyatı bu ay 14 Eylül 2017’de 3.267 dolara ulaştı ve sonunda yıl sonuna doğru tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Üç BMI zirvesinden ikisi neredeyse Lee’nin açıklamalarına uyuyor. Ancak 13 Haziran 2016’da önemli bir düşüş veya yükseliş görmedi.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu