Kripto HaberleriAltcoinTON Blockchain Aktif Olmayan Tokenleri Dondurdu! TON Analizi

TON Blockchain Aktif Olmayan Tokenleri Dondurdu! TON Analizi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

22 Şubat’ta tamamlanan topluluk oylaması sonucunda Telegram’ın kuruluşunda öncü rol oynadığı The Open Network (TON) Blockchain, inaktif tokenları dondurma kararı aldı.

Karara göre uzun süre boyunca aktif olmayan madencilerin cüzdanları 4 yıl boyunca askıya alınacak. Oylama sonucunda yaklaşık 1 milyar adet TON coin (güncel arzın %20’si) dondu. İnaktif olan TON coinlerin yaklaşık piyasa değeri ise 2,60 milyar dolar ediyor.

The Open Network geliştiricilerinin birleştiği TON Vakfı, madencilerden 17 Aralık 2022 tarihinde ağda bir işlem yapmalarını talep etti. Duyurudan bu yana aktif olması beklenen 195 adresin sadece 24’ünde hareket gerçekleşti.

TON coin dağıtımı 2020 Temmuz ayında başladı. Proje geliştiricileri toplam arzın %98,50’sini madencilik faaliyetine ayrıldı. The Open Network, özel bir akıllı sözleşme stratejisi sayesinde Proof-of-Work ve Proof-of-Stake sisteminin avantajlarını bir araya topladı.

TON Fiyatı

Telegram destekli The Open Network projesinin yerel tokeni TON, Kasım ayında yaşanan FTX çöküşünün ardından hızlı toplandı.

TON coin Aralık ayında 3 dolara göz kırparak bütün yatırımcıları şaşırttı. Ancak 2023’ün başındaki kripto rallisinden ise diğer altcoinler kadar yararlanmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları