AnalizBitcoin

Tone Vays, Bitcoin’le İlgili Olumsuz Senaryolar Çizmeye Devam Ediyor

Bitcoin'i yakın gelecekte nasıl bir gidişat bekliyor? İşte Tone Vays'in yorumları!..

Bitcoin’in bir süredir gösterdiği düşük volatilite ve tutunmaya çalıştığı seviyeler yatırımcıları mutlu etmeye yetmezken birçok analistin arka arkaya yaptığı fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor. Ünlü kripto değerin gidişatıyla ilgili konuşan isimlerden biri de Tone Vays oldu. Sektörün tanınan ismi Vays, Bitcoin’le ilgili çok da iyimser tahminlerde bulunmadı. Birkaç gündür 9 bin dolar bandında seyreden Bitcoin fiyatlanmasının sene boyunca inişli çıkışlı devam edeceğini belirten Vays, daha önceki görüşlerini tekrarladı ve ünlü kripto değerin bu yılın sonuna dek 6 ila 10 bin dolar aralığında seyredeceğini ifade etti.

Halihazırda olası düşüşlere karşı 8.500 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe sahip olan BTC’nin üst noktadaki direnci ise 10.400 dolar. Hal böyle iken birçok analist, çok yakında bir kırılma yaşanacağını düşünüyor ancak Vays, sanılanın aksine bir kırılma değil, konsolidasyon beklentisi içerisinde.

Bazı analistlerin iyimser tahminlerinin aksine olumsuz bir tablo çizen Vays, Bitcoin konusunda henüz fikrini değiştirecek bir belirtinin olmadığının altını çizdi. Vays’e göre S&P 500 endeksinde çok sert bir yükseliş görülmemesi halinde BTC’nin 10.000 doları aşması çok zor. Bu seviye görülse bile BTC’nin bu seviyede tutunması söz konusu değil. Ancak önümüzdeki yıl Bitcoin için umulan yükselişin gelebileceğini ifade eden ünlü analist, 20 bin ya da 50 bin dolar tahminlerinin şu anki durum göz önünde bulundurulduğunda yine de hayal olduğu inancında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu