Kripto HaberleriCardanoTop 10'da Dengeler Değişiyor: Cardano, XRP'yi Geride Bıraktı! Yükselişin Sebebi Ne?

Top 10’da Dengeler Değişiyor: Cardano, XRP’yi Geride Bıraktı! Yükselişin Sebebi Ne?

Takip et

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre Cardano’nun (ADA) fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %5 arttı. Böylelikle en büyük 10 kripto para içerisinde en iyi performans gösteren token oldu.

Cardano, Ripple’ı (XRP) Geride Bırakmayı Başardı

Son fiyat artışının ardından ADA, Ripple tokeni XRP’yi geride bırakarak piyasa değerine göre altıncı sırayı geri aldı.

ADA fiyatının gün içerisindeki yükselişini gösteren grafik.

ADA’nın piyasa değeri şu anda 20 milyar dolara yaklaşmış durumda.

Cardano’nun arkasındaki teknoloji şirketi Input Output’un yaklaşan Vasil hard fork’una ilişkin güncellemesinin ardından token fiyatı hızla yükseldi.

Başlangıçta Temmuz ayında gerçekleşmesi beklenen büyük çaplı yükseltme, teknik zorluklar nedeniyle ertelenmişti. Ağustos ayı başlarında Input Output CEO’su Charles Hoskinson, Blockchain’in testlerin son aşamalarında olduğunu, yani önemli bir gecikme yaşanmayacağını söyledi.

İlgili Haber
Cardano (ADA) Geliştiricileri, Büyük Vasil Güncellemesi İçin 3 Şart Açıkladı!

Input Output, Vasil hard fork’un piyasaya sürülmesinin mümkün olduğunca sorunsuz olmasını sağlamak için tüm teknik sorunları ortadan kaldırmak istediğini defalarca vurguladı.

Messari tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapor, ADA tokeninin emsallerine kıyasla “daha agresif” bir şekilde fiyatlandırıldığını gösteriyor.

ADA tokeni şu anda etkileyici bir şekilde 40 milyar dolar piyasa değeri seviyelerinde bulunsa da, geçtiğimiz yıl akıllı sözleşmeleri ağına getirmeyi amaçlayan Alonzo hard fork’undan bu yana değerinin %80’inin kaybetti.

Bu haftanın başlarında milyarder Mark Cuban, akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesinin üzerinden neredeyse bir yıl geçmesine rağmen Cardano’nun “çok fazla etki” yaşatamadığını belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları