Kripto Para

Tornado Cash Baskılara Dayanamadı: ABD Yaptırımlarına Uyacak!

Ethereum işlemlerinin anonim bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan Tornado Cash bundan böyle ABD yaptırımlarına uyacak.

Ethereum (ETH) işlemlerinin daha anonim bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan bir hizmet olan Tornado Cash, ABD tarafından yaptırım uygulanan kripto para adreslerinin hizmetlerini kullanmasını engellemek için buldukları çözümü açıkladı.

ABD Tarafından Yaptırım Uygulanan Kripto Para Hesapları Tornado Cash’i Kullanamayacak

Tornado Cash ekibinin Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre platform bundan böyle ABD Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından yaptırım uygulanan kripto para adreslerinin kendi hizmetlerini kullanamayacağını bildirdi.

Platform, yeni kısıtlamaların uygulanması için dünyanın en büyük kripto analiz şirketlerinden biri olan Chainalysis ile işbirliğine gidildiğini duyurdu. Tornado Cash üzerinde Chainalysis tarafından oluşturulan bir oracle bulunacak.

Kripto topluluğu son yeni sansür uygulamasının taktik olarak nasıl çalışacağı hakkında fikir yürüttü.

Yaptırım uygulanan kripto adreslerinin protokolün arayüzüne erişemeyeceği, bununla birlikte akıllı sözleşmeler mimarisinin ise etkilenmeyeceği bildirildi.

Platformun Kurucusu Konuyla İlgili Açıklama Yaptı

Tornado Cash platformu kurucularından Roman Semenov, bu kararlarının arkasındaki motivasyon hakkında şunları söyledi ve daha karmaşık bir mekanizmanın sisteme yakında entegre edileceğini bildirdi:

“RPC çağrısı işlemi uygulamak için daha hızlı bir yöntemdi. Chainalysis’in ayrıca yaptırım tarama API’ı da bulunuyor. Buna erişim sağlamak için başvurumuzu yaptık ancak henüz bir cevap alamadık.”

Platform kısa bir süre önce de Ronin hack olayının arkasındaki grup olduğu iddia edilen Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus’un kripto para adreslerini engellemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

25 bin dolara falan inse alırız da inmiyor en son 32.100 indi geri çıktı ama beklemek gerek burda


Başa dön tuşu