Bitcoin

Trilyon Dolarlık 2 Şirket Bitcoin’i 1 Milyon Dolar Yapabilir

Apple ve Amazon'dan bahsediyoruz.

Dünyada bilinen 1 trilyon dolar yakını veya üzerinde değeri olan 2 şirket var: Apple ve Amazon. Bu 2 şirket dünyada neredeyse tüm ülkelerde direkt veya dolaylı olarak ürünleri kullanılıyor veya kullanılmak zorunda kalıyor. ABD’li 2 şirketin serveti Türk ekonomisi ile yarışabilecek kadar büyük ve bu konuda Türk ekonomisinde yaşanan tüm borç problemlerini bile bitirebilecek kadar büyük bir değere sahipler (nakit servet bakımından bu kadar büyük paraya sahip değiller).

Türk ekonomisinin sorunlarını bir anda çözebilecek ve dolar kurunu rekor düzeyde düşürebilecek olan bu 2 şirketin toplam gücü hesaba katılırsa neler olabileceğini tahmin edebilmeniz daha kolay olabilir. Eğer Apple ve Amazon şirketlerinin piyasa değeri bir anda Türkiye’nin kasasına aktarılsaydı Türkiye’ye 2 trilyon dolar ve belki de daha fazla para girecekti. Bu hem Türk ekonomisinde tüm özel sektör ve devlet borçlarının bitmesine, elde de 1.6 trilyon dolar para kalmasına imkan verecekti. Bu ise dolar kurunun TL karşısında rekor seviyede düşmesine sebep olacak, sadece 2 şirket Türk ekonomisini ”muazzam” bir seviyeye getirebilecekti.

Tabi bunlar sadece bir hayal, gidip 2 şirketin servetinin veya piyasa değerinin Türkiye’ye aktarılması hiçbir koşulda mümkün olamaz.

Bitcoin’i 1 milyon dolar yapabilecek kadar nakit var

Apple’ın kasasında milyarlarca dolar nakit var ve isterse bugün kurumsal bir şirket olarak Bitcoin’e sadece 100 dolar bir yatırım yapsa bile kripto para birimlerine olan güven rekor seviyede artacak, yatırımcılar ABD’li dev ekonomisi ile tanınan Apple’ın yatırım yaptığını duyar duymaz kripto para birimlerine yatırım yapacaklar. Sınır bu kadar da değil, Amazon ve Apple’ın istemesi ile Bitcoin’e yüz milyarlarca dolar değerinde yatırım yapmaları mümkün ve bu da kripto para biriminin değeri ister istemez bir anda 1 milyon dolara kadar çıkarabilecek bir hamle olabilir. Yatırımcıların 1 milyon dolar beklentisinin bu 2 şirkete bağlı olmasa da kurumsal yatırımcıların bu sektöre girmesinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Apple ve Amazon dışında herhangi bir Türkiye merkezli şirketinde kripto para sektöründe yatırım yapması Türk yatırımcı açısından bir referans olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu