Kripto HaberleriHaberlerTrilyon Dolarlık Amerikan Ekonomisi Yeniden Açılmaya Hazırlanıyor

Trilyon Dolarlık Amerikan Ekonomisi Yeniden Açılmaya Hazırlanıyor

Takip et

21 trilyondan daha fazla borcu olmasına rağmen gelirine oranla daha fazla borçlanma gücüne sahip olan Amerikan ekonomisi her geçen gün büyüme göstermeye devam ediyor. Para birimi diğer ülkelerin para birimi karşısında tüm baskılara rağmen hızla değer kazanmaya devam ediyor. Dolar karşısında TL son derece büyük kayıplar yaşarken, yatırımcılar ise bu dönemde Amerikan ekonomisinin kayıplarının konuşulurken, aynı zamanda diğer ülkelerin ekonomilerinin gözardı edilmemesi gerektiğine değiniyor.

Washington, D.C. yönetimi ise kısa süre içerisinde ülkeyi yeniden açacaklarını, devasa büyüklükte olan, dünyanın en büyük ekonomisi Amerika’yı yeniden işler hale getireceklerini duyuruyor.

Trilyon Dolarlık Ekonomi İlk Kez Kapandı

Amerikan ekonomisi Pearl Harbor, 11 Eylül saldırıları gibi olaylardan çok büyük oranda zarar gördü. Ancak tarihinde hiçbir zaman birçok mağazanın kapatıldığı, bir anda milyonlarca insanın işsizlik maaşına başvurduğu bir durumla karşı karşıya kalmamıştı.

2008 krizinde de dükkanlar kapanmış ancak ülke ekonomisi çalışmaya devam etmişti.

Her ne kadar “büyük güç” diye tabir edilse de ABD’nin ilerleyen günlerde çok daha zor durumlarla karşı karşıya kalacağı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları