Kripto Para

Trilyon Dolarlık Rezervler İle Kripto Para Piyasası Bir Tutulabilir Mi?

ABD doları ve Bitcoin sık sık karşılaştırılıyor...

Bugün dünyanın tamamen bağlı olduğu dolar gibi para birimlerinin yerini alabilecek olduğu iddiası ile kripto para birimi yatırımcıları zaman zaman gaza getiriliyor. Kripto para piyasasında özellikle düşüş yaşandığı dönemlerde bir grup insan başka akrabalarını kripto para piyasasına çekmeye ve piyasadan kendilerini kurtarıp akrabalarını zorda bırakmayı bile göze almışlardı.

Saçma düşünceler içerisine giren çok sayıda yatırımcı özellikle kendi paralarını kurtarmanın derdine düşmüşlerdi.

Dolar ve Bitcoin bir tutulmamalı

200 milyar dolar kripto para piyasasının tamamına tekabül ederken, dolar ise trilyonlarca dolar rezerve sahip. Ülkeler ellerinde her an değer kaybına uğrama riski olan bir ‘para birimini’ değil, güvenilir ve sürekli olarak değer kazanan bir para birimini tercih ediyorlar.

Trilyonlarca dolarlık rezervlerin özellikle de kripto para piyasası ile bir tutularak Bitcoin’in sık sık değer değiştirmesinden yakınan yatırımcılar her iki piyasanın farklı olduğunu anlamalılar.

Tabii bu görüş ve düşünceler günümüz koşulları düşünüldüğü zanan geçerlidir. İleride ne olur ve para kavramı nasıl değişir bilinmez.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu