Kripto HaberleriHaberlerTrilyonlarca Dolar Borçlu Olan Ülkeleri Kripto Paralar Mı Kurtaracak?

Trilyonlarca Dolar Borçlu Olan Ülkeleri Kripto Paralar Mı Kurtaracak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Zaman zaman gündeme gelse de akıl karıştıran sorulardan bir tanesi olarak ”kripto paralar borçlu ekonomileri kurtarabilecek mi?” sorusunun cevabı her zaman için evet veya hayır değil. Borçlu ekonomiler borçlarını her zaman anında ödemek zorunda değiller ve kısa vadeli borçlar ile orta, uzun vadeli borçları aynı tutmamak gerekiyor. Bugün ABD 22 trilyon dolarlık borç ile en büyük ekonomi konumunda ve borçlarını ödeyebiliyor, ekstra olarak kendisine büyük bir bütçe ayırabiliyor. Herhangi bir kemer sıkma programından söz bile edilmeyen ABD için borçları sorun değil.

Yine en borçlu ekonomilerden Japonya için borçlar bir sorun değil. Ancak hiç borçları olmasaydı nasıl olurdu? Elbette daha güzel olurdu ancak bunu yapabilecek tek şey mevcut düzeni korumaktan geçiyor. Mevcut düzenin bozulması durumunda uzmanlara göre ülkelerin borçları daha da fazla artacak ve daha fazla krizler yaşanma riski artacak

Hiçbir ülkenin kripto paralar sayesinde borcunu kapatması mümkün olmadığı gibi sadece bireysel kimseler borçlarını kripto paradan kazandıkları para ile kapatabilirler.

Bugün ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan varlıklarını kripto paraya aktaramaz aktarmasına izin verilemez. Bu olası bir durumda ABD’nin varlıklarının veya herhangi bir ülke için tüm varlıklarının aniden yok olması riski demek…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları