HaberlerKripto ParaTRON

Tron Kurucusu Justin Sun 2 Milyar Dolarla Savaşa Giriyor!

Justin Sun yine bir şeyler deniyor

Bugün kripto para piyasası düşüşle başladı ve Bitcoin (BTC) dahil tüm kripto paralar sert bir şekilde düştü.

Düşüşten etkilenenlerden biri de Tron (TRX) ve Tron’un stablecoini USDD oldu. USDD geçici de olsa dolara olan sabitliğini kaybetti.

Tron kurucusu Justin Sun Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda TRX’i desteklemek için 2 milyar doların üzerinde dağıtılacağını açıkladı.

Justin Sun, bu fonun TRX’i Binance borsasında açığa satış yapanlarla savaşmak için kullanılacağını söyledi. Zira Sun, Binance borsasında TRX tokeni için çok yüksek sayıda açığa satış (short) pozisyonu açıldığını belirtti.

Sun, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Binance’de TRX’i açığa satanların fonlama oranı negatif %500 APR’dir. TRON DAO, onlarla savaşmak için 2 milyar USD dağıtacak.

24 saat bile dayanabileceklerini sanmıyorum. Kısa bir sıkışma geliyor, Shortçuların sonu geliyor.”

USDD Düşüşü!

Piyasadaki düşüşten etkilenen TRON’un stablecoini USDD, geçici de olsa dolara olan sabitliğini kaybetti.

Bu bağlamda USDD’yi desteklemek için harekete geçen TRON DAO, USDD’yi dolara sabit tutmak için 700 milyon USDC aldıklarını paylaştı.

Ayrıca Tron DAO Rezervi USDD’yi desteklemek için cumartesi günü 50 milyon dolar değerinde Bitcoin ve TRX satın aldığını belirtti.

İlgili Haber
Justin Sun'ın Kurucusu Olduğu TRON DAO Reserve, Yüklü Miktarda Bitcoin ve Altcoin Satın Aldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu