binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinTron Kurucusu Justin Sun, ABD'nin Satacağı Bitcoin'lere Talip Oldu: Sürpriz Bir Teklif...

Tron Kurucusu Justin Sun, ABD’nin Satacağı Bitcoin’lere Talip Oldu: Sürpriz Bir Teklif Verdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği üzere birkaç saat önce ABD yönetimi Silk Road soruşturmasında el koyduğu Bitcoin’lerin bir kısmını sattığını duyurmuştu. Buna ek olarak yıl içerisinde dört parti olarak toplamda 41.500 adet BTC daha satacağını bildirmişti.

Tron Kurucusu Justin Sun, ABD’nin Elindeki Bitcoin’leri Yüzde 10 İndirim ile Satın Almayı Teklif Etti

Tron kurucusu Justin Sun, yaptığı açıklamasında ABD hükümetinin satacağı bu 41.500 BTC’ye talip olduğunu ve OTC ticaret ile bunları normal fiyatından %10 daha ucuza satın almak istediğini söyledi.

Sun, Twitter üzerinden yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“ABD hükümeti bu yıl ek 41.500 BTC satma niyetini açıkladı. Piyasa üzerindeki potansiyel etkiyi en aza indirmek için, bu BTC’leri bir OTC anlaşması için %10 indirimle satın almayı teklif etmek istiyorum.”

OTC, tezgah üstü anlamına gelir ve bir borsada işlem yapılmadan varlık alım satımı anlamına gelir.

Geriye kalan 41,500 bitcoin, yaklaşık 28,000 dolarlık mevcut fiyat üzerinden yaklaşık 1.16 milyar dolar değerinde. Sun’ın teklifi kabul edilirse, bunlar için yaklaşık 1.04 milyar dolar ödeyecek.

İlgili Haber  Son Dakika: ABD Hükümetinin Bitcoin Sattığı Öğrenildi!

Sun, kripto para alanındaki iddialı ve tartışmalı hamleleriyle tanınıyor. Ünlü isim, internet ve eğlence sektörünü merkezsizleştirmeyi amaçlayan bir blok zinciri platformu olan Tron’un kurucusu olarak tanınıyor. Ayrıca eşler arası dosya paylaşım ağı BitTorrent’i ve blok zinciri tarafından desteklenen bir sosyal medya platformu olan Steemit’i satın almıştı.

Sun’ın ABD hükümetinin BTC’lerini satın alma teklifi bir reklam çalışması ya da daha fazla kripto varlığı elde etmeye yönelik gerçek bir girişim olarak görülebilir. Ancak ABD hükümetinin Sun’ın teklifini kabul edip etmeyeceği ya da başka bir açık artırmaya gidip gitmeyeceği belli değil.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail