HaberlerKripto ParaTRON

Tron’dan 2.5 Milyarlık TRX Hamlesi Geldi!

Tron USDD'yi desteklemeye devam ediyor.

Tron blok zincirinin stablecoini USDD’yi yöneten TRON DAO Rezervi bugün yaptığı açıklamada USDD’yi desteklemek ve genel kripto para pazarını korumak için Binance borsasından 2,5 milyar TRX’i çektiklerini duyurdu.

TRON DAO Rezerve Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Genel blok zinciri endüstrisini ve kripto pazarını korumak için Tron DAO Reserve, Binance’den 2,5 milyar TRX çekecek.” denildi.

Başka bir paylaşımda da WhaleAlerts’in Binance’dan çekilen TRX işlemlerine dair paylaşımlarını alıntılayarak “TRON DAO Rezervi Binance’dan TRX çekti.” dedi.

Bu hamle USDD’nin ilk kez Pazartesi günü dolara olan sabitliğini kaybetmesi üzerine geldi.

USDD pazartesi günü dolara olan sabitliğini kaybetmiş sonrasında ise toparlanmıştı. Ancak bu sabah tekrar düşüşe geçerek 0,96 dolara kadar düştü.

USDD yaşanan de-peg’inin ortasında, Tron ​​(TRX) fiyatı da etkilendi. USDD’deki düşüşten etkilenen TRX fiyatı bugün yaklaşık yüzde 15’lik bir düşüş yaşadı ve 0,05 dolar seviyelerine geriledi.

USDD yaşanan bu düşüş Mayıs ayında Terra blok zincirinin stablecoini olan UST’nin ve UST’ye bağlı olarak LUNA tokennin yaşadığı çöküşü akla getiriyor.

Bu bağlamda TRON DAO Rezervi USDD’nin sabitliğini korumak ve desteklemek adına Binance’dan TRX çekmesi dışında USDC alımları da yapıyor.

İlgili Haber
Tron Kurucusu Justin Sun 2 Milyar Dolarla Savaşa Giriyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Allah brlasimi versin tronun


Başa dön tuşu