Haberler

Başkan Trump’ın Açıklamaları Bile Bitcoin’i Yükseltemedi!

ABD Başkanı Donald Trump'ın tüm dünyaya yayılan Türkiye hakkındaki sert açıklamaları bile kripto para alımlarını arttıramadı.

Kripto paralar ile ilgili bugün SEC’den bir isim açıklama yapsa ve bu açıklamada kripto paraları tehdit edebilecek bir gelişme olsa hemen fiyat binlerce dolar düşer, veya tam tersi durumda ise kripto para birimi fiyatlarını arttıracak yeni kripto para desteği açıklaması yapılsa fiyatlar binlerce dolar yükselebilir. Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyecek olduğu hakkında soru işaretlerine henüz yanıt bulunmazken, dün ABD Başkanı Donald Trump tarafından Türkiye hakkında yapılan olumsuz açıklamaların Bitcoin’i 9.000 dolara çıkarabilecek olduğu tahmin ediliyor. Özellikle bölgede olası bir savaşı tetiklemese bile yapılacak olan askeri operasyonların bölge halkına daha fazla kripto para aldırabilecek olduğu, beraberinde ise kripto para birimi yatırımcılarının sayısının bu sebepler ile artacak olduğu tahmin edilmişti.

Beklenen olmadı

ABD Başkanı Donald Trump açıklaması ile dolar kuru yükselmiş olsa da beklenen gibi rekor seviyelere yükselmemesi piyasaların bu açıklamayı pek önemli görmediği ve sadece ”yapılmak için yapılan bir açıklama” olarak gördüğü uzmanlarca açıklandı. Kripto para fiyatlarını bile arttıramayan bu açıklamaların ardından son dönemde bölgede yaşanan hareketliliğin yine de kripto para birimlerinin değerinin artmasında etkili olabileceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu