Haberler

Trump’ın Vergi Açıklaması Kripto Para Birimlerinin Piyasasını Etkileyebilir!

Trump G7 zirvesinin bitmesi ile son bir açıklama yaparak zirveyi Fransa ortaklığında kapattı.

Şüphesiz devasa ekonomi olan ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşları milyarlarca dolara sebep olmakta. Milyarlarca dolarlık ticaret savaşının arkasında yatan en büyük sebeplerden bir tanesi de Çin teknoloji devlerinin çok fazla ABD teknoloji üreticilerinin ürünlerini kopyaladığı ve çaldığına dair açıklamalardan ortaya çıkmıştı.

Bugün Apple yeni bir akıllı telefon tanıttığında hemen ardından Çinli bir teknoloji üreticisi aynı tasarımı neredeyse birebir olarak kopyalıyor ve ABD’li şirketin zarar etmesine neden olarak şirketin zarar görmesini tetiklemeye başlıyor. İddialar öyle büyük ki Başkan Trump’ta buna dur demek için Çin’e ABD tarihinin altından kalkılamayacak kadar en büyük vergilerini yükledi.

ABD yönetimi tarafından yüklenen yeni vergilerin daha fazla arttırılacağı ve bununla sınırlı kalmayacaklarını, Çin’in ticaret anlaşması masasında doğru karar vermeye devam edene kadar geçecek sürede ABD’nin vergi uygulamalarının sürdürülecek olduğunu açıkladı. Çin’in 1 yıla kadar ABD’nin isteklerine uyması ve yoksa daha fazla zarar etmesi mümkün görülüyor.

Trump’ın açıklamalarından daha önemlisi ABD’nin kararları

Trump yönetimi ABD adına karar veriyor ve Çin’e vergilerin arttırılacağını açıklayarak bu konuda hiçbir geri adım atmıyor. ABD yönetiminin bu tür vergi açıklamaları ise Çin’e uygulandığında ve açıklama yapıldığında kripto para piyasası ciddi bir değer kazanıyor.

Bitcoin fiyatı %10’un üzerinde artış gösterebiliyor ve tüm bunlar kısa süre içerisinde bir anda yaşanan bir takım gelişmeler olabiliyor. ABD’nin Çin’e 3 ay içerisinde 2 kez vergi uygulamasının mümkün olabileceği, bunun da kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında ciddi artışa neden olabileceği tahmin edilmekte. Resmi makamlar vergiler ile ilgili Eylül ve Kasım ayları arasında uygulanacak vergilerin dışında Aralık ayında da vergilerin uygulanmasını bekliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu