Haberler

Tüm Dünyada Borçlanma Artışı Yaşanıyor!

Tüm dünya ülkeleri daha fazla borçlanma yoluna gidiyor.

Birçok ülke yönetimi aradan geçen uzun zaman sonra milyarlarca dolara eşdeğer borçlanmaya gitti. Benzer olarak birçok ülke vatandaşlarının refahı için kullandığı milyarlarca dolarlık parayı borçlanma yoluyla çıkarmayı düşünüyor. Bir yandan borçlanma sürerken, bir yandan ise kendi milli gelirini kullanan zengin ülkeler söz konusu. Bazı ülkeler milli gelirini kullanmanın yanısıra borçlanmaya sıcak bakarken, bazıları ise direkt olarak borçlanma yoluna gitmek zorunda kalacaklar.

Bu dönemde yaşanan milyarlarca dolarlık ek harcamalar ülkelerin IMF’ye gitmesine sebep oldu. Birçok ülke IMF’ye başvururken, 1 trilyon doların üzerinde kredi verebileceklerini açıklayan IMF’ye İran’ın yaptığı 5 milyar dolarlık başvuru ise reddedildi.

Türkiye henüz IMF’ye başvurmadı

Türkiye’nin henüz IMF’ye başvurmadığı, ancak Erdoğan’ın geçtiğimiz gün yaptığı “Salgından sonra daha fazla mücadele gerekecek” benzeri açıklamasının Türkiye’nin ekonomik olarak IMF’ye başvurmak zorunda kalabileceği görüşünü güçlendiriyor.

Kripto para yatırımcıları da bu dönemde bankalara olan güvenlerini kısmende olsa kaybetmeye başladı. Kripto para yatırımcısı çok sayıda kişi yakın zamanda bankalar yerine borsaları daha güvenilir görürken, dolar alım satımını bile kripto para borsalarında yapıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu