HaberlerKripto Para

Tüm Dünyada Kripto Para Kullanımı Artıyor

Kripto para birimlerine ilgi gösteren kişi sayısında bir önceki yıla göre artış var.

Independent Reserve Cryptocurrency Index (IRCI) adlı şirketin 1.100 Avustralya vatandaşının katılımıyla gerçekleştirdiği anket çalışmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Avustralya vatandaşlarının 2019 yılına oranla 2020 yılında daha fazla kripto para kullanmaya başladıkları ve %20 oranında kripto para birimi kullanımı olduğu tespit edildi. Ülkede 25-44 yaş grubunda her 5 yetişkin vatandaştan en az birinin kripto para kullandığı tespit edildi.

Sadece Avustralya ile sınırlı kalmayan araştırmalar dünyanın çeşitli yerlerinde de yapıldı. Buna göre kripto para kullanımı tüm dünyada ortalama yüzde 25 oranında artış gösterdi.

Kripto Para Birimlerine İlgi Artıyor

Lider kripto para Bitcoin fiyatının son 1 yıl içerisinde beklenenden daha fazla artmasının da kripto para yatırımlarına ilgiyi arttırdığı biliniyor.

Özellikle yükselen ürüne yatırım yapma psikolojisi birçok yatırımcıda olduğundan dolayı kripto paraların ilgi odağı haline geldiği biliniyor. Ayrıca görsel ve yazılı basında da Bitcoin manşetleri sık sık paylaşıldığı için yatırımcı artışında ciddi bir artış olduğu ve bu artışın daha da artacağı tahmin ediliyor.

Birçok uzmana göre 2021 yılının “kripto para çağı” olacağı daha şimdiden tartışılmaya başlandı bile.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu