Haberler

Tüm Yatırımcılar Kontrol Etmeli! – Binlerce Kişinin 3 Uygulama Nedeniyle Kripto Parası Çalındı!

Kripto para yatırımcılarını hedefleyen saldırılar artışta.

Güvenlik firması Intezer Labs, bir rapor yayınladı ve bir yılı aşkın süredir 3 uygulamanın kripto para yatırımcılarının bilgisayarlarını hedefliyor olabileceğini açıkladı.

3 uygulamanın kripto para yatırımcılarının Windows ve MacOS bilgisayarlarını hedeflediği ve binlerce kişinin kripto para biriminin çalındığı tahmin ediliyor.

Jamm, eTrade/Kintum ve DaoPoker adlı uygulamaların internet sitesi ve uygulamaya sahip olduğu, uygulamaların kullanıcıların bilgisayarlarında ekran görüntülerini alabildiği, bilgisayarın sistemine erişebildiği ve uygulamalar indirip değiştirilebildiği tespit edildi.

Derhal Bilgisayarınızda Olup Olmadığını Kontrol Edin

Intezer Labs, kripto para cüzdanlarını hedefleyen bu uygulamaların binlerce kişinin kripto para cüzdanını sıfırlamış olduğunu tahmin ettiklerini belirtti.

Kripto para yatırımcısı olsun olmasın farketmez, tüm bilgisayar kullanıcılarının bu uygulamaların bilgisayarlarında kendilerinden habersiz veya bilerek/istemeden yüklenip yüklenmediğini kontrol etmesi uyarısı yapıldı.

Özellikle tarayıcıya yüklenen eklentilerin son dönemde çok fazla güvensiz olduğu ve bu uygulamalar sayesinde birçok kişinin dolandırıldığını biliniyor. Bu sebeple bilinmeyen 3. parti uygulamaların indirilmemesi ve özellikle çok fazla erişim yetkisi isteyen uygulamalara dikkat edilmesi konusunda kullanıcılar uyarılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu