Haberler

Tunus Merkez Bankası: Bitcoin Benzeri Kripto Para Çıkaracağımızı İddia Edenler Yalan Söylüyor

Tunus Merkez Bankası basınla ilişkiler bölümü sözcülerinden birisi kripto para yatırımcıları için ve ülkede vatandaş olanlar için kripto para üretecekleri iddialarının asla doğru olmadığı açıklamasını yaptı.

Tunus Merkez Bankası, kripto paralar ile ilgili olarak açıklama yaptı. Kripto para üretecekleri iddialarının asla doğru olmadığını ve iddiaların yalan olduğunu açıklayan Tunus Merkez Bankası yetkilisi, bu konuda banka olarak hiçbir çalışma yapmadıklarını ve böyle bir çalışma yapmayı da düşünmediklerini açıkladı. Ülkede bir CEO tarafından yapılan açıklamada Tunus Merkez Bankası yöneticilerinin kripto paralarını kendilerinden destek alarak çıkaracak olduklarını iddia etmiş ancak bu iddialar bugün resmen yalanlanmıştı.

Tunus Merkez Bankası tarafından yapılan son açıklama ile Tunus’un kripto para birimi üretmeyecek olduğu kesinlik kazanırken, kısa süre içerisinde ülkede bu konuda nasıl gelişmeler yaşanacak olduğu ise hala büyük bir merak konusu olmuş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu