AnalizBitcoin

Ünlü Türk Analist Kripto Para Piyasasının Genel Görünümünü Yorumladı

Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Selcoin, piyasa hakkında yorumlamalarda bulundu.

Bitcoin’in son 24 saat içerisinde yaklaşık 3 bin dolar artmasından sonra yatırımcılar gözlerine inanamadı. Özellikle Çin’in açıklamasından sonra yükselişe geçen Bitcoin, yatırımcısına ciddi kazançlar sağladı. Toplulukta önemli bir yeri olan Türk analist Selcoin, kripto para piyasası hakkında genel bir yorumlama yaptı.

Bitcoin’in piyasadaki hakimiyetine dikkat çeken Selcoin, dominansın yüzde 68 seviyesinde olduğunu ifade ederek şu an için bir altcoin boğa sezonunun görülmediğini açıkladı. Paranın an itibarı ile Bitcoin’e akmaya devam ettiğini ifade eden ünlü analist, hakimiyetin yüzde 70’i aşması durumunda altcoinlerin BTC karşısında eriyeceğini ifade etti.

Altcoin boğasının ise BTC hakimiyetinin yüzde 64 seviyesinin altına inmesinden sonra başlayabileceğini sözlerine ekledi.

Genel kripto para piyasası hacmine de değinen ünlü isim, an itibarı ile 244 milyar dolar olan market hacminin yukarı yönlü bir hareket yaparak trendini değiştirdiğini açıkladı.

“Piyasada Devasa Yükselişler Olabilir”

Açıklamalarına devam eden Selcoin şu şekilde açıklamasına devam etti:

Tüm bu bilgiler ışığında ve detayında Bitcoin’in 9000 bandını destek edinmesi halinde Kasım ayında beklediğim devasa yükselişler mümkün olacaktır. 17K bandına kadar yükseliş mümkün olan bir trende gireceğimizi düşünüyorum.

9000 doların altına gerilemesinden sonra Bitcoin’de düşüş trendinin devam ettiğini ve Kasım ayında 9000 doların üzerine çıkılarak trendin yükseliş yönüne döneceğini daha önce birçok defa ifade eden Selcoin, destek ve direnç noktalarına da dikkat çekti.

Destek ve direnç noktalarının alım ve satım bölgeleri olduğunu açıklayarak; an itibarı ile 9000 dolar desteğine alım koyulabileceğini ancak fiyatın bunun altına sarkması durumunda stop loss emir ile elindeki BTC’leri satacağını ifade ederek, yatırımcıların alım atım yaparken direnç ve destek noktalarını takip etmeleri gerektiğini ve özellikle haftalık kapanışları iyi analiz etmelerini tavsiye etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu