AnalizBitcoin

Türk Analist Piyasaları Değerlendirdi: Bitcoin (BTC) Tahmini Ne?

Ünlü Türk analist Selcoin, genel piyasaya değerlendirmesi yaptı.

Başarılı Türk analist Selcoin, yayınladığı videolar ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor. Son videosu ile genel piyasayı değerlendiren Selcoin’in açıklamalarından satır başlıkları şu şekilde:

Koronavirüsün tüm dünyayı etkisi altına aldığına ve ekonomiyi olumsuz olarak etkilediğine değinen analist, bu dönemde petrol fiyatlarının dibe çakıldığını, hisse senetlerinin de ciddi oranda gerilediğini ifade ederek FED’in 18 Mart’ta yapacağı toplantısından faiz indirimi kararı gelebileceğini belirtti. Özellikle hava yolu şirketi hisselerinin virüs tedavisi bulunmasıyla ciddi şekilde yükselebileceğine de değindi.

Petrol’ün 2050 yılında rezerv sorunu çekebileceğini ve alternatiflerinin üretileceğini ifade eden Selcoin, “uzun bir süredir yatırım listemde petrol yok” şeklinde konuştu. 21. yüzyılın petrolünün ise Blockchain teknolojisi olduğunu sözlerine ekledi.

Bitcoin ve altcoinlerde son zamanlarda yüzde 25 ila 40 oranında düşüş olduğunu belirten Selcoin, “her ne kadar BTC fiyatı konusunda maximalist düşünsem de son zamanlarda her zaman düşüşten yana konuştum ve destek alanlarını belirttim.” dedi. Halving olayı öncesinde BTC alan kişilerin bu dönemde zamanın yaklaşmasıyla beraber kar satışları yaptığına değinen ünlü isim, Bitcoin’in 2020 içerisinde 5200 dolar seviyesine kadar dip yapabileceğini ifade ederek, halving dönemine kadar 9200 dolar seviyesinin üzerine çıkılmasının zor olduğunu belirtti.

Ayrıca ünlü isim asıl yükselişlerin halving dönemi sonrası öngördüğünü de sözlerine ekledi.

Dolar, altın tahmini ve daha birçok açıklamanın da bulunduğu videonun tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu