HaberlerKripto Para

Türk Telekom’un Siber Saldırıya Uğraması Borsa Endişesi Oluşturdu!

Türk Telekom'un bugün uzun saatler boyunca siber saldırılara maruz kalarak bunun sonucunda internete erişimin Türkiye genelinde kesilmesi kripto para yatırımcılarını korkuttu.

Türkiye’nin bazı bölgelerinde bugün kullanıcılar hiçbir şekilde internete erişemedi. Kripto para yatırımcıları borsalara erişemedikleri için büyük bir panik içerisine girerken, bazı yatırımcılar ise bu durumun sebebini araştırmak istedi ancak destek hatları çalışmadı. Kripto para borsalarının hacklenip hacklenmediği sorusunu soran birçok Türk kripto para yatırımcısı Google’a giremediklerini farkettiğinde ise sorunun sadece kendisinde olup olmadığını anlamak istedi.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada siber saldırıya uğradıkları açıklandı ancak yapılan açıklama kullanıcılardan tepki gördü. Kullanıcılar Türkiye’nin en büyük internet ve telekom hizmet sağlayıcısının bu tür siber saldırılarda çökmesini eleştirdi ve diğer ülkelerinde bu tür daha ağır saldırılara maruz kaldıklarını ancak kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamadığını örnek gösterdi.

Bazı kripto para borsalarının destek hatları da bugün bu sorunlar nedeniyle daha fazla destek talebi ile karşılaştı.

Öte yandan hiçbir kripto para borsasının bu durumdan olumsuz olarak (kripto para çaldırma ya da işlemlerin doğrulanamaması gibi) etkilenmediği ifade edildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu